توضیحات وکیل «کایلی مور گیلبرت» درباره وضعیت او در زندان قرچک/ حسین تاج: حال موکلم خوب بود و در بند عمومی زندان است
توضیحات وکیل «کایلی مور گیلبرت» درباره وضعیت او در زندان قرچک/ حسین تاج: حال موکلم خوب بود و در بند عمومی زندان است
خانم کایلی مور-گیلبرت دانش‌آموخته دانشگاه کمبریج و استاد مطالعات اسلام در دانشگاه ملبورن است که تابستان ۱۳۹۷ به دعوت دانشگاه الزهرا و دانشگاه ادیان و مذاهب قم برای شرکت در هفتمین کنفرانس «شیعه‌شناسی» به ایران سفر کرد و هنگام بازگشت به کشورش در فرودگاه خمینی تهران از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و پس از محاکمه، به ده سال زندان محکوم شد.

به گزارش گروه تحلیل خبر سایت خبری مدآرا؛  به دنبال انتشار خبر ملاقات سفیر استرالیا در تهران، با کایلی مور گیلبرت، شهروند استرالیایی– بریتانیایی که در زندان قرچک به سر می‌برد، حسین تاج وکیل این زندانی در توییترش نوشت: دیروز با خانم ‎کایلی مور گیلبرت در زندان قرچک ملاقات کردم.

حال موکلم خوب بود و علیرغم ایراداتی که عنوان وکیل ایشون در انتقال به زندان قرچک دارم از اینکه در بند عمومی بودند ابراز خرسندی داشتند.

تاج در ادامه نوشت: خانم ‎کایلی مورگیلبرت از من خواستند که به عنوان وکیل پرونده اعلام کنم که تنها اخباری که از جانب وکیل، خانواده ایشان یا مقامات رسمی استرالیا منتشر می شود مورد تأیید است.

گفتنی است خانم کایلی مور-گیلبرت دانش‌آموخته دانشگاه کمبریج و استاد مطالعات اسلام در دانشگاه ملبورن است که تابستان ۱۳۹۷ به دعوت دانشگاه الزهرا و دانشگاه ادیان و مذاهب قم برای شرکت در هفتمین کنفرانس «شیعه‌شناسی» به ایران سفر کرد و هنگام بازگشت به کشورش در فرودگاه خمینی تهران از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و پس از محاکمه، به ده سال زندان محکوم شد.

  • منبع خبر : مدآرا