اسدبیگی، از اغتشاش در ستاد تا اغتشاش در اقتصاد
اسدبیگی، از اغتشاش در ستاد تا اغتشاش در اقتصاد
امید اسدبیگی را میشناسید؟ اگر نه؛ حتما نام شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه را شنیده اید که کارگرانش گاه و بی گاه طی سالیان اخیر بخاطر عدم دریافت حقوق تحصن و اعتصاب و راهپیمایی می کنند.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ امیر حسین مصلی در یادداشتی نوشت: اسدبیگی مدیرعامل و مالک این شرکت قدیمی است! جوانی متولد ۱۳۶۶ و متهم به فساد گسترده مالی که باعث ورشکستگی شرکت نیشکر هفت تپه شد!

اما این جوان دهه شصتی که این روزها تصاویر دادگاه رسیدگی به اتهامات فساد مالی اش منتشر می شود، با چه سابقه و پشتوانه ای توانست به عنوان بخش خصوصی در مزایده ای غیرشفاف مالک این شرکت دولتی شود؟

سال ۱۳۸۸ درست در روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یعنی جمعه ۲۲ خرداد ماه هنگامی که مردم هنوز پای صندوق های رای گیری بودند، لباس شخصی ها به ستاد اصلی میرحسین موسوی یعنی ستاد قیطریه حمله کردند و بدون حکم قضایی اعضای سرشناس این ستاد را بازداشت کردند که برخی از آنان مانند مصطفی تاجزاده نزدیک به هشت سال را در زندان سپری کرد!

یکی از آن لباس شخصی ها امید اسدبیگی بود که در عکسی از آن واقعه جلوی تصویر برداری خبرنگاران از چهره لباس شخصی ها را گرفته است!

حمله به ستاد قیطریه مقدمه یک طرح برنامه ریزی شده علیه خواست تغییر در سیاست های دولت بود که با اعلام نتایج آن انتخابات به نفع محمود احمدی نژاد همراه شد که تبعات آن مانند بیش از یک دهه حصر خانگی کاندیداهای معترض به نتایج انتخابات کماکان ادامه دارد.
واگذاری شرکت هفت تپه با بیش از شش هزار کارگر تنها دست خوشی کوچک برای کوچکترین پازل این ماجرا بوده است!

طی چند روز اخیر رسانه های اصولگرا مانند خبرگزاری فارس سعی کردند برای لاپوشانی این رسوایی امید اسدبیگی را عضو ستاد میرحسین موسوی معرفی کنند! اما آرش آشور نیا عکاس عکس معروف حمله لباس شخصی ها به ستاد قیطریه شهادت داد که امید اسدبیگی مالک متهم به فساد مالی شرکت هفت تپه از جمله لباسشخصی های حمله کننده به ستاد میرحسین موسوی بوده!
و این چنین است که گذر تاریخ حقانیت را به اثبات میرساند‌.

  • منبع خبر : سایت خبری مدآرا