جعفرزاده ایمن آبادی: قوه قضاییه باید نشان دهد که بین مردم و حاکمیت، بی‌طرف است
جعفرزاده ایمن آبادی: قوه قضاییه باید نشان دهد که بین مردم و حاکمیت، بی‌طرف است
نماینده مجلس دهم گفت: قوه قضاییه دستگاه تظلم‌خواهی و عدلیه است. رئیس قوه قضاییه باید نشان دهد که بین حاکمیت و مردم یا بین دولت و مردم، بی‌طرف است.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به اقدامات یک سال اخبر سیدابراهیم رئیسی در قوه قضاییه گفت: رئیس قوه قضاییه باید این اطمینان را به مردم بدهد که اینجا دستگاه تظلم‌خواهی است و او وارد جانبداری از مجموعه، فرد یا گروه و جریانی نمی‌شود و هر فردی که شکایت دارد با مراجعه به دستگاه قضا، شکایت‌اش عادلانه و به‌دور از جانبداری، بررسی و رسیدگی می‌شود.

رئیس قوه قضاییه نباید در تلویزیون بگوید: «من فلان کار را می‌کنم یا فلان کار را نمی‌کنم.» رئیس قوه قضاییه‌ای درست انجام وظیفه می‌کند که بگوید: «در هر داستانی مطابق قانون عمل کرده و قول می‌دهم قانون اجرا شود. برای من فرقی بین لباس‌ها، کُت‌ها، جایگاه‌ها، مقام‌ها و افراد وجود ندارد. هر انسانی و هر ایرانی که به من مراجعه کند، مطابق قانون عمل می‌کنم.» این حرف باید از زبان رئیس قوه قضاییه شنیده شود.

وقتی ببینم اظهار نظر یا جانبداری از هر فرد و هر جایی می‌کند، نظریه دستگاه عدلیه و دستگاه تظلم‌خواهی دیگر از ذهن من خارج می‌شود و گمان می‌کنم او از همان ابتدا جانبدار فلان مجموعه یا حکومت یا دولت است. اینکه هیچ‌کس حق ندارد هیچ کارخانه‌ای را تعطیل کند، به‌ظاهر خوب است؛ اما باید با کارخانه‌داری که پول ملت را گرفته، خرج کرده و پس نداده و با آن برج‌سازی و سفته‌بازی کرده، برخورد شود. نباید بتواند کارگران را اهرم قرار دهد تا کشور را بدوشد. این اظهارنظرها پخته و کامل نیست.

رئیس قوه قضاییه باید تظلم‌خواه و بی‌طرف باشد و عدم جانبداری به هر طرف چه دولت، چه حاکمیت و چه ملت را اعلام کند و بگوید: «دستگاهی هستم که مطابق قانون، عمل و همه تلاشم را می‌کنم بدون هرگونه مداخله، زیرمیزی و رومیزی، سفارش و توصیه با واسطه‌گری، قانون را اجرا کنم.»

خواهش من از رئیس قوه قضاییه، مجریه و مقننه این است که هرچه می‌خواهند بگویند، بگویند؛ ولی باید عمل به این گفته‌ها در جامعه دیده شود.

با همه اقدامات خوبی که در دستگاه قضایی صورت گرفته، اگر به دادگاه و دستگاهی مراجعه کنیم آیا خواهیم دید که همه چیز خوب است؟ آیا به وعده ها عمل شده است؟ تا حدود زیادی این اتفاق افتاده؛ اما هنوز خیلی دیگر مانده است. به‌جای حرف زدن، این‌قدر خوب کار کنید که مردم به‌جای شما تبلیغات کنند، این حرف من به سران هر سه قوه است.

ما اکنون برنامه‌ای داریم به نام «تکریم ارباب رجوع»، در صورتی که در هیچ اداره و دستگاهی چیزی به نام تکریم ارباب رجوع وجود ندارد. مردم دوست ندارند فردی برای‌شان دولا و راست شود؛ ولی برای‌شان خیلی مهم است که وقت‌شان و احترام‌شان برای آن دستگاه ارزشمند باشد که متأسفانه نیست.

  • منبع خبر : پیام نو