گزینه های دیگر روحانی برای وزارت صمت چه کسانی هستند؟/ رزم حسینی گزینه بعدی دولت است؟/ مدرس خیابانی به نهاد ریاست جمهوری می رود
گزینه های دیگر روحانی برای وزارت صمت چه کسانی هستند؟/ رزم حسینی گزینه بعدی دولت است؟/ مدرس خیابانی به نهاد ریاست جمهوری می رود
با توجه به عدم اعتماد نماینده ها به گزینه رییس جمهوری برخی رسانه های گزینه های جدیدی را در این رابطه مطرح کرده اند. شنیده های سایت مدآرا حاکی از این است که «علیرضا رزم حسینی» از جدی ترین گزینه ها برای معرفی دولت به مجلس یازدهم است.

به گزارش گروه تحلیل خبر سایت خبری مدارا؛نمایندگان مجلس یازدهم در جلسه علنی صبح امروز مجلس در حالی به «حسین مدرس خیابانی» رای اعتماد ندادند که با توجه به لابی صورت گرفته از سوی دولت به نظر می رسد سرپرست وزارت صمت مشکل جدی برای رسیدن به وزارتخانه نداشته باشد. اما برخی نمایندگان مجلس عدم حضور حسن روحانی در مجلس را به نوعی توهین قلمداد کردند و به همین علت مدرس خیابانی قربانی دعوای بین نماینده و رییس جمهور شد.

حال با توجه به عدم اعتماد نماینده ها به گزینه رییس جمهوری برخی رسانه های گزینه های جدیدی را در این رابطه مطرح کرده اند. شنیده های سایت مدآرا حاکی از این است که «علیرضا رزم حسینی» از جدی ترین گزینه ها برای معرفی دولت به مجلس یازدهم است.

همچنین خبرگزاری فارس چندی پیش از «محمد خوش‌چهره»، اقتصاددان​ و نماینده مجلس هفتم، «محمدرضا فیاض» معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت نعمت زاده، «حسن یونس سینکی» معاون شریعتمداری، «داریوش اسماعیلی» معاونت امور معادن و صنایع معدنی و «خداداد غریب پور» رییس فعلی سازمان توسعه و نوسازی معادن برای تصدی سمت وزارت صمت نام برده بود.

روزنامه تعادل هم پیشتر با انتشار گزارشی در همین رابطه و نقش محمود واعظی و اسحاق جهانگیری در معرفی گزینه های مد نظرخودشان در این رابطه نوشته بود: در صورت موفق نشدن مدرس خیابانی برای کسب رای اعتماد از مجلس، او به عنوان معاون به نهاد ریاست‌جمهوری می‌رود و نظارت بر تمام امور بازرگانی و بازار به این معاونت واگذار خواهد شد و رزم‌حسینی نیز به عنوان وزیر جدید به مجلس معرفی می‌شود تا به این طریق هم تکلیف وزارت صمت مشخص شود، هم دولت بتواند نظارت بر بخش بازار و بازرگانی را از این وزارتخانه جدا کرده و به این طریق بتواند کنترل بیشتری بر بازار داشته باشد. بنابراین دلیل سوم تاخیر روحانی را می‌توان به تصمیم‌گیری او در این خصوص ربط داد.

  • منبع خبر : سایت خبری مدآرا