روزنامه اطلاعات: حرف‌های رئیس بنیاد مستضعفان، «انصافا جناحی نبود» و چه خوب که پای سپاه و ارتش هم وسط کشید
روزنامه اطلاعات: حرف‌های رئیس بنیاد مستضعفان، «انصافا جناحی نبود» و چه خوب که پای سپاه و ارتش هم وسط کشید
امروز دو روزنامه زیرنظر رهبری دو موضع متفاوت درباره حرف‌های پرویز فتاح گرفتند.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ روزنامه اطلاعات، امروز در یادداشتی به‌قلم، فتح‌الله آملی، نوشته: «رئیس بنیاد مستضعفان در تلویزیون از عزم این بنیاد برای بازپس‌گیری اموالی گفت که  دست این و آن و این ارگان و آن نهاد و فلان شخص و بهمان مقام‌اند.

[و گفت] همه این‌ها باید به این بنیاد برگردند و به فروش برسند و صرف خدمت به محرومان شوند. انصاف باید داد که جریانی و جناحی هم صحبت نکرد. حتی پای ارتش و سپاه هم به میان آمد.»
این روزنامه که زیرنظر نماینده ولی‌فقیه اداره می‌شود، افزوده: «فتاح از جمله حرف‌های خوبی که زد یکی هم این بود که لازم نیست دفتر همه مسوولان نظام و شرکت‌های دولتی، بالای شهر باشد و حتماً هم دفترشان را چنان وسیع بگیرند که بتوان یک وزارت را در آن مستقر کرد.
معلوم نیست چه ولعی برخی مسؤولان پیدا کرده‌اند که فقط در ساختمان‌ شیک توفیق خدمت پیدا می‌کنند.  بخش اعظمی از شکافی که بین دولت و ملت پیدا شده، از همین روحیه اشرافی‌گری است.
همه قبول کنیم که شفافیت  خوبی است. البته… باید بدون ملاحظه، تبعیض و نگاه سیاسی باشد و البته درباره هر مقام نظام  و نیز هر نهاد و بنیادی که به نوعی به نظام وصل است…»
 همین‌امروز، حسین شریعتمداری، مدیر و نماینده‌ولی فقیه در روزنامه کیهان، به‌تندی به رئیس بنیاد مستضعفان حمله کرده و تلویحا او را به دروغ‌گویی درباره اموال بنیاد مستضعفان که دست سپاه و ارتش و برخی افراد است، متهم کرد و گفت حرف‌های او دشمنان را شاد کرده!
 چندشب پیش پرویز فتاح، رئیس‌ بنیاد مستضعفان در صداوسیما، مدعی شد برخی املاک این بنیاد که اغلب اموال مصادره‌شده دوران پهلوی است، دست برخی مقام‌ها یا چهره‌های سیاسی ارشد مملکت است و آن‌ها این املاک را برنمی‌گردانند یا هزینه استفاده از آن‌‌ها را پرداخت نمی‌کنند.
  • منبع خبر : روزآروز