جلسه مجلس با وزیرکار چرا غیرعلنی برگزار شد؟/ نماینده مجلس: دولت با انگیزه‌های انتخاباتی تعداد مستمری‌بگیران را افزایش داده است
جلسه مجلس با وزیرکار چرا غیرعلنی برگزار شد؟/ نماینده مجلس: دولت با انگیزه‌های انتخاباتی تعداد مستمری‌بگیران را افزایش داده است
نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: در پایان سوال از وزیر کار در صحن علنی به خاطر نامه رئیس سازمان بودجه مبنی بر ایجاد اصلاح در قانون بودجه در مورد افزایش مستمری مددجویان نهادهای حمایتی سوال از وزیر کار به رأی گذاشته نشد.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست غیرعلنی مجلس در جریان سؤال از وزیر کار گفت: ابتدا آقای مصری نماینده مردم کرمانشاه سؤال خود را درباره علت عدم افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی با وجود در تصریح این موضوع در قانون بودجه سال ۹۹ مطرح کرد.

وی افزود: بودجه مربوط به مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی ۷ هزار میلیارد تومان بود که در بودجه سال ۹۹ بنا شد این میزان به ۸۴۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند و مستمری مددجویان این نهادهای حمایتی به میزان ۲۰ درصد اضافه شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس اضافه کرد: متأسفانه دولت با انگیزه‌های انتخاباتی به جای این که میزان مستمری مددجویان را افزایش دهد، تعداد مستمری‌بگیران را افزایش داده و قانون را درست اجرا نکرده است.

علیرضا بیگی خاطرنشان کرد: وزیر کار در پاسخ به سؤال نماینده کرمانشاه عنوان کرد که قانون بودجه در این باره ابهام داشته و صراحت نداشته است و به همین خاطر سازمان بودجه اشتباها به این شکل قانون را اجرا کرده است.

وی افزود: آقای مصری در این جلسه در پاسخ به وزیر گفت شما با توجه به در پیش بودن انتخابات و با انگیزه انتخاباتی این کار را کردید و اگر قانون ابهام داشت باید سؤال می‌کردید.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در نهایت به خاطر این که رئیس سازمان بودجه کتبا اعلام کرد که اصلاحات لازم در اجرای قانون بودجه در مورد افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی اعمال خواهد کرد و مستمری آنها را افزایش خواهد داد، سؤال از وزیر کار به رأی گذاشته نشد.

  • منبع خبر : فارس