اسدالله بادامچیان: به جای دولت شخصی بهتر است یک دولت حزبی مستقر شود/ شاید از یک گزینه جوانِ ۸۰ ساله برای انتخابات ۱۴۰۰ حمایت کردیم!/ موتلفه با احزاب کره شمالی و چین روابط بسیار خوبی دارد
اسدالله بادامچیان: به جای دولت شخصی بهتر است یک دولت حزبی مستقر شود/ شاید از یک گزینه جوانِ ۸۰ ساله برای انتخابات ۱۴۰۰ حمایت کردیم!/ موتلفه با احزاب کره شمالی و چین روابط بسیار خوبی دارد
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: خارجی ها تمایل ندارند تا روابط خوب ایران با سایر کشور ها را ببینند و سعی می کنند نشان دهند که ایران از ارتباط با سایر کشور ها محروم است.

اسد الله بادامچیان، دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی سایت خبری مدآرا با اشاره به برنامه حزب موتلفه برای انتخابات ۱۴۰۰ گفت: ما به دنبال استقرار یک دولت حزبی موتلفه اسلامی با نامزد اصلح و ارجح از بین همه نامزد هایی که مطرح می شوند، هستیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا امکان دارد که بار دیگر مصطفی میرسلیم کاندیدای حزب موتلفه در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شود، تصریح کرد: باید صبر کنیم و ببینیم که کاندیدا های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ مشخص شوند.

وی اضافه کرد: از سوی حزب موتلفه اسلامی فارغ از اینکه کاندیدای مورد نظر حزبی و یا غیر حزبی باشد در صورتی که نامزد معرفی شده، برای اداره گام دوم انقلاب مناسب تشخیص داده شود مورد حمایت موتلفه قرار می گیرد. همچنین به جای دولت شخصی بهتر است یک دولت حزبی مستقر شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به این سئوال که آیا ممکن است حزب موتلفه از یک کاندیدای جوان حمایت کند؟ گفت: حزب موتلفه؛ هم می تواند گزینه جوان انتخاب کند و هم یک گزینه جوان ۸۰ ساله!

بادامچیان با اشاره به سفر نماینده حزب موتلفه به کره شمالی گفت: ما با احزاب و دولت های همه کشورهای اسلامی و غیر اسلامی جهان در ارتباط هستیم. همچنین در چهارچوب دبیرخانه احزاب اسلامی نیز فعالیت های بین المللی خود را دنبال می کنیم.

وی با بیان اینکه برای مثال حزب موتلفه اسلامی با حزب الله و دولت لبنان هم در ارتباط است خاطرنشان کرد: حزب موتلفه چه در کره شمالی و چین و چه در سایر نقاط جهان با احزاب ارتباط خوبی دارد. ضمن اینکه روابط بین الملل حزب موتلفه در چهار چوب سیاست های نظام و هماهنگ با وزارت امور خارجه است.

بادامچیان در پایان با اشاره به علت بروز حواشی پیرامون روابط حزب موتلفه اسلامی با دولت کره شمالی گفت: خارجی ها تمایل ندارند تا روابط خوب ایران با سایر کشور ها را ببینند و سعی می کنند نشان دهند که ایران از ارتباط با سایر کشور ها محروم است. دشمن به دنبال قطع ارتباط ما با سایر کشورهاست.

  • منبع خبر : سایت مدآرا