سخنگوی کمیسیون آموزش: تعداد دانش‌آموزان مبتلا به کرونا زیاد شود برخورد می کنیم!
سخنگوی کمیسیون آموزش: تعداد دانش‌آموزان مبتلا به کرونا زیاد شود برخورد می کنیم!
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزارتخانه‌ها‌ی آموزش و پرورش و بهداشت باید پاسخگوی بروز مشکلات احتمالی که در نتیجه تصمیم به بازگشایی مدارس گرفته شده باشند.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ حجت‌الاسلام احمد‌حسین فلاحی با اشاره به بازگشایی مدارس زودتر از موعد مشخص و آن هم به صورت حضوری توسط دولت، اظهار کرد: جلسه‌های بسیاری با حضور وزیر آموزش و پرورش در مجلس پیرو این موضوع برگزار شد که چرا ابتدا گفته شد کلاس‌های درس به صورت حضوری و بعد از آن اختیاری برگزار شود.

وی با بیان اینکه در جلسات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس وزیر آموزش و پرورش از برگزاری آموزش حضوری، غیرحضوری و درس‌نامه‌ای در سال جدید خبر داده بود، افزود: متاسفانه وزارت آموزش و پرورش در مورد تشکیل کلاس‌های درسی در سال جدید چندین بار حرف خود را عوض کرده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به انتقادهای بسیار زیاد مبنی بر بازگشایی مدارس که در شرایط کرونایی انجام شده است، آموزش و پرورش اعلام کرد که حضور در کلاس درس اختیاری است.

فلاحی با بیان اینکه در پی تصمیم‌های چندگانه آموزش و پرورش ما از وزیر بهداشت تقاضای حضور در کمیسیون را داشته‌ایم، یادآور شد: در این جلسه از وزیر بهداشت خواسته شد گزارشی از نحوه رعایت پروتکل‌ها در مدارس ارائه کند و در خصوص مجوز برگزاری کلاس‌های درس نیز توضیحاتی مطرح کرد.

وی افزود: طبق اظهارات مسئولان وزارت بهداشت مجوز برگزاری کلاس‌های درس از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا صادر شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه سؤال ما از وزیر بهداشت این است که آیا نظارتی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس وجود دارد یا خیر، گفت: وزیر بهداشت مدعی نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی در مدارس بوده از این رو اگر گزارشی ناقض این موضوع به مجلس ارسال شود به طور حتم ورود جدی به موضوع خواهیم داشت.

فلاحی با تأکید بر اینکه تاکنون گزارشی در خصوص آمار مبتلایان به کرونا در مدارس ارائه نشده است، افزود: اگر بعد از بازگشایی مدارس آمار مبتلایان به کرونا در دانش‌آموزان زیاد شده باشد به طور حتم مجلس برخورد جدی با مسببان امر خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت باید پاسخگوی بروز مشکلات احتمالی که در نتیجه تصمیم به بازگشایی مدارس گرفته شده باشند.

  • منبع خبر : انا