فرمانداری تهران هیچگاه نگفته است که مهندس بازرگان و مرحومه طالقانی جزو شخصیت بارز سیاسی و انقلابی نیستند/ ذکر این دلایل در مخالفت با نامگذاری کذب محض است/ این مصوبه باید به هیئت حل اختلاف برود
فرمانداری تهران هیچگاه نگفته است که مهندس بازرگان و مرحومه طالقانی جزو شخصیت بارز سیاسی و انقلابی نیستند/ ذکر این دلایل در مخالفت با نامگذاری کذب محض است/ این مصوبه باید به هیئت حل اختلاف برود
کسانی که چنین ادعایی را مطرح کرده اند مستندات خود را ارائه دهند. زیرا ذکر این دلایل از سوی فرمانداری تهران در مخالفت با این نامگذاری ها کذب محض است.

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری مدآرا؛ به دنبال انتشار خبر مخالفت فرمانداری تهران با نامگذاری خیابانی به نام مهندس بازرگان، اعظم طالقانی و سهیل گوهری‌، یک منبع آگاه در همین رابطه به خبرنگار سایت مدآرا گفته است که «عیسی فرهادی» فرماندار تهران در هیچ رسانه و یا نامه ای عنوان نکرده است که مهندس بازرگان فرد شناخته شده و انقلابی نیست و این نقل قول دروغ محض است.

این منبع آگاه همچنین مدعی شد کسانی که چنین ادعایی را مطرح کرده اند مستندات خود را ارائه دهند. زیرا ذکر این دلایل از سوی فرمانداری تهران در مخالفت با این نامگذاری ها کذب محض است.

وی اضافه کرد که فرمانداری تهران نظر خود را در خصوص نامگذاری خیابان مهندس بازرگان و خانم اعظم طالقانی صراحتاً اعلام کرده است و اگر شورای شهر تهران بر اجرای مصوبه خود اصرار و به مصوبه هیئت تطبیق اعتراض دارند این موضوع به هیئت حل اختلاف ارجاع و این هیئت به موضوع رسیدگی می کند.

این منبع آگاه همچنین تصریح کرد که هنوز اعتراض به رای هیئت تطبیق در خصوص اصرار شورای شهر تهران مبنی بر نامگذاری خیابان هایی به نام مهندس بازرگان، اعظم طالقانی و سهیل گوهری به فرماندار تهران اعلام نشده است و در صورت اعلام، این موضوع به هیئت حل اختلاف خواهد رفت و هر آنچه در این هیئت تصویب شود اجرا خواهد شد.

گفتنی است روز شنبه برخی رسانه ها اعلام کردند که فرمانداری تهران به ۳ نامگذاری شورای شهر تهران اعتراض کرده است.

این رسانه ها نوشتند که نامگذاری معابری به نام بازرگان، اعظم طالقانی و سهیل گوهری براساس بند یک آیین‌نامه نامگذاری معابر مورد اعتراض فرمانداری تهران قرار گرفته است که براساس آن نام شخصیت‌های مهم تاریخ صدر اسلام و انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر آن و حوادث مهم تاریخ مبارزات اسلامی مردم ایران در درجه اول نامگذاری‌ها قرار دارند و نام شخصیت‌های فرهنگی، ادبی، علمی، سیاسی و تاریخی ایران و اسامی راجع به اندیشه، فکر و هنر و نیز مظاهر طبیعت زیبای ایران در مرتبه بعد می‌توانند برای نام معابر انتخاب شوند که فرمانداری این سه نام را مصداق این بند ندانسته است.

براساس تصمیم اعضای هیات تطبیق این دو نام در میان شخصیت‌های مهم انقلاب قرار نمی‌گیرند. هر چند در جلسه روز یکشنبه ۱۴ عضو شورای شهر تهران در واکنش به مخالفت فرمانداری با این نامگذاری، اعلام کردند که نامگذاری‌های شورا نیاز به تایید در فرمانداری ندارد و این مخالفت فرمانداری دخالت در کار شورای شهر تهران است.

  • منبع خبر : سایت خبری مدآرا