علی اوسط هاشمی: فرمانداری تهران نمی تواند در نام گذاری خیابان ها دخالت کند
علی اوسط هاشمی: فرمانداری تهران نمی تواند در نام گذاری خیابان ها دخالت کند
فرماندار تهران در دوره اصلاحات گفت: نام گذاری خیابان ها برای تکریم نخبگان و بزرگان کشور است و دقیقا هم در چهارچوب قانون و در حوزه اختیارات منتخبان مردم در شورای شهر قرار گرفته است.

به گزارش سایت خبری مدآرا، علی اوسط هاشمی فرماندار تهران در دوره اصلاحات و استاندار سابق سیستان و بلوچستان درباره مخالفت عیسی فرهادی، فرماندار تهران با نامگذاری خیابانی به نام مهندس بازرگان و اعظم طالقانی گفت: لغو مصوبات شورا در چند وجه قابل بررسی است؛ اگر مصوبات شورا با سیاست های کلی نظام و قانون و یا سیاست های ابلاغ شده دولت مغایرت داشته باشد و بر خلاف منافع و اختیارات شهرداری و شورای شهر باشد، فرمانداری می تواند به مصوبات شورا ورود پیدا کند و نظر بدهد.

وی اضافه کرد: اختیارات شورا بر گرفته از رأی مردم است و این اختیارات برگرفته از قانون اساسی است. هیات تطبیق فرمانداری نمی تواند در خصوص تصمیمات شورا مانند نامگذاری خیابان ها ورود پیدا کرده و ایراد قانونی وارد نماید.
اوسط هاشمی تصریح کرد: نام گذاری خیابان ها برای تکریم نخبگان و بزرگان کشور است و دقیقا هم در چهارچوب قانون و در حوزه اختیارات منتخبان مردم در شورای شهر قرار گرفته است.
  • منبع خبر : دیده بان ایران