حسن نوروزی: تحویل خودرو به نماینده بیگاری کشیدن از نماینده است، چون دیگر نمی تواند راننده داشته باشد
حسن نوروزی: تحویل خودرو به نماینده بیگاری کشیدن از نماینده است، چون دیگر نمی تواند راننده داشته باشد
هر چه نمایندگان مجالس گذشته با شبکه های مجازی نا آشنا بودند و خبرنگار برای یک مصاحبه کوتاه باید از هزار تلفن ثابت زنگ می زد تا اعتماد نماینده را جلب کند، نمایندگانی مجلس انقلابی با تسلطی که بر فضای مجازی دارند، در توییتر یا اینستاگرام یک روز در میان حاشیه های جدیدی را فضای مجازی رقم می زنند.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛حسن نوروزی که افزون بر دوره یازدهم، در ادوار هشتم و دهم نیز نماینده مجلس هم بوده است، درباره میزان حقوق نمایندگان و امکاناتی که به صورت قسطی در اختیار نمایندگان قرار می گیرد می گوید: در ابتدای مجلس به نمایندگان برای تهیه مسکن وام ۲۰۰ میلیونی داده می شود که نماینده باید هزینه اجاره مسکن را خود پرداخت کند که رقمی بالغ بر ۴ تا ۵ میلیون تومان در ماه می شود.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس ادامه داد: البته اگر من رئیس مجلس بودم برای نمایندگان خانه سازمانی که در شأن باشد تهیه می کردم به جای اینکه وام ۲۰۰ میلیونی بدهم، هزینه مسکن در تهران بسیار بالا است و با خانه های سازمانی هزینه تهیه مسکن نماینده از دوش مجلس برداشته می شد.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه فرماندار، استاندار، شهردار و سایر مسئولین از حداقل امکانات برخوردار هستند، اظهار داشت: مسئولان از خانه سازمانی مناسب، خودرو و راننده برخودارند اما نماینده برای تردد در شهر و حوزه انتخابیه از حداقل امکانات برخوردار نیست، ازاین رو اختصاص چنین خودروهایی به نماینده یا وام ودیعه مسکن به نفع دولت است.

وی گفت: در واقع دادن این خودرو ها به نمایندگان، بیگاری کشیدن از نماینده است، چرا که دیگر نمی تواند راننده داشته باشد و باید خود پشت فرمان بشیند. با این حال اگر قرار بود مجلس به نمایندگان خودرو اداری و راننده بدهد، هزینه آن بیشتر می شد.

با یک حساب سر انگشتی، مشخص می شود نماینده حداقل ماهی ۱۳ میلیون ۳۰۰هزار تومان قسط می دهد، ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قسط خودرو و برای برگشت ودیعه وام مسکن یا اجاره بها پرداخت می کند یا اقسازی به صورت ماهانه از حقوق نماینده کسر می شود. نوروزی با شنیدن این حساب و کتاب گفت: “با پرداخت این اقساط در نهایت ۴ تا ۵ میلیون از حقوق نماینده باقی می ماند.” بنابراین حداقل حقوق نماینده حدود ۱۵ تا ۱۷ میلیون تومان برآورد می شود. نماینده رباط کریم ادامه داد: حقوق نماینده با درنظر گرفتن حق رانندگی دست کم ۱۵ میلیون تومان می شود.

او در ادامه این گفت‌وگو اشاره می کند زمانی که نماینده شده بود، (اشاره او به مجلس هشتم است)، با ۱۳۰  میلیون تومان توانست خانه ۷۰ متری تهیه کند که خانه را به پسر یا دامادش می دهد و در ادوار بعدی با دریافت ودیعه مسکن، خانه های دیگری تهیه می کند.

 

 

  • منبع خبر : خبر فوری