وزیر اطلاعات باید به سرعت درباره سرقت از دفتر «سروش محلاتی» پاسخ بدهد/علی مطهری گفت
وزیر اطلاعات باید به سرعت درباره سرقت از دفتر «سروش محلاتی» پاسخ بدهد/علی مطهری گفت
حادثه‌اي كه براي جناب‌ حجت‌الاسلام آقاي سروش محلاتي در قم رخ داد، يعني ورود شبانه افرادي به دفتر ايشان و سرقت لپ‌تاپ و هارد كامپيوترشان كه حاوي مجموعه درس‌هاي فقه و اصول و سخنراني‌هاي ايشان بوده، حادثه كوچكي نيست و نبايد از كنار آن به سادگي گذشت.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ علی مطهری نوشت: وزیر اطلاعات باید به سرعت پاسخ بدهد که این افراد چه کسانی بوده‌اند. حتی اگر افرادی از غیر وزارت اطلاعات بوده‌اند، باز وزیر اطلاعات باید پاسخگو باشد؛ چون طبق قانون اساسی مسوولیت پاسخگویی به مسائل اطلاعاتی و امنیتی با وزیر اطلاعات است.

باید ببینیم مجلس انقلابی با نقض فصل سوم قانون اساسی درباره حقوق ملت، چه برخوردی می‌کند و آیا نمایندگانی این موضوع را با سوال و حتی استیضاح دنبال می‌کنند یا اصلا این را مساله نمی‌دانند و خدای ناکرده آن را برای حفظ نظام لازم می‌شمارند! اینکه نوشته‌ها و ذخیره علمی یک محقق برجسته اسلامی را که محصول زحمات چندین ساله اوست به سرقت ببرند جفای بزرگی به او و به حوزه علمیه قم است.

علما و فضلا نیز نباید از کنار این حادثه با سکوت بگذرند که فردا نوبت خودشان می‌رسد. آزادی تفکر و بیان و استقلال و حریت روحانیت باید محور و اساس حوزه علمیه قم باشد. به هر حال منتظر پاسخ وزیر اطلاعات هستیم.

  • منبع خبر : روزنامه اعتماد