نقوی حسینی: رئیسی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری حتما باید از رهبری اجازه بگیرد/ممکن است سعید جلیلی در دولت سیدابراهیم رئیسی معاون اول شود
نقوی حسینی: رئیسی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری حتما باید از رهبری اجازه بگیرد/ممکن است سعید جلیلی در دولت سیدابراهیم رئیسی معاون اول شود
یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اگر آقای رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود، آقای جلیلی نمی آید، افزود: البته آیت الله رئیسی منصوب رهبر معظم انقلاب در ریاست قوه قضائیه هستند و حتما باید اجازه رهبر انقلاب را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛سیدحسین نقوی حسینی درباره آرایش شخصیت های اصولگرا برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ گفت: بعد از اتفافاتی که برای آقای فتاح پیش آمد، آقایان رئیسی، سعید جلیلی و قالیباف به ترتیب اولویت، گزینه اول تا سوم نامزدی اصولگرایان برای نامزدی در صحنه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هستند.

وی با اشاره به مقبولیت ابراهیم رئیسی نزد مردم و توانمندی او در ساماندهی قوه قضائیه افزود: دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری نیز ایشان قریب به ۱۶ میلیون رأی کسب کرد. با در نظر گرفتن این مولفه ها، نهایتا تصمیم اصولگرایان به حمایت از آقای رئیسی ختم می شود. اگر آقای رئیسی بیایند هیچ یک از شخصیت های اصولگرا در صحنه نمی مانند چون همه اصولگرایان روی آقای رئیسی اجماع دارند.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اگر آقای رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود، آقای جلیلی نمی آید، افزود: البته آیت الله رئیسی منصوب رهبر معظم انقلاب در ریاست قوه قضائیه هستند و حتما باید اجازه رهبر انقلاب را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند.

وی درباره چرایی قرار گرفتن قالیباف در اولویت سوم اصولگرایان اظهار کرد: او رئیس قوه مقننه است و جایگاه مهمی در اختیار دارد، اصولگرایان ترجیح می دهند آقای قالیباف ریاست مجلس را ادامه دهد و کسی غیر از آقای قالیباف در مسند ریاست جمهوری قرار بگیرد اما تمایل خود آقای قالیباف نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری است.

این استاد دانشگاه تأکید کرد: آقای قالیباف شخصیتی عملیاتی-اجرایی محسوب می شود و همیشه هم جاهایی مدیریت کرده که دستور از بالا به پایین داده است اما مجلس این طوری نیست. رئیس قوه مقننه امکانات و بودجه ای در اختیار ندارد و تصمیم اجرایی هم نمی تواند بگیرد، ضمن آنکه دستور از بالا به پایین هم نمی تواند بدهد چون هر نماینده در حد رئیس مجلس اختیار دارد بنابراین اصولگرایان نهایتا روی آقای رئیسی اجماع می کنند.

وی درباره معاون اولی سعید جلیلی در دولت سیدابراهیم رئیسی، بیان کرد: اینها قابل مذاکره است اصلا درباره این موضوع، ائتلاف و اینکه جایگاه ها چه طور باشد، صحبت نشده است. وقتی ورود آقای رئیسی به انتخابات قطعی شد آن زمان می توان راجع به این مسائله صحبت کرد.

نقوی حسینی درباره کاندیداتوری علی لاریجانی و قرار گرفتن او در قطب مقابل ابراهیم رئیسی زمان انتخابات ریاست جمهوری گفت: آقای لاریجانی مصمم هست که در صحنه انتخابات حضور پیدا کند و شنیدم که ایشان استجازه هم کرده است.

  • منبع خبر : نامه نیوز