خبرگزاری نزدیک به ولایتی: ظریف و خاتمی برای ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ با هم مذاکره کرده اند
خبرگزاری نزدیک به ولایتی: ظریف و خاتمی برای ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ با هم مذاکره کرده اند
خبرگزاری نزدیک به علی اکبر ولایتی با انتشار گزارشی عجیب شرط ظریف برای حضور در انتخابات را پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا معرفی کرده است.

به گزارش گروه تحلیل خبر سایت خبری مدآرا؛خبرگزاری انا نزدیک به علی اکبر ولایتی و وابسته به دانشگاه آزاد در گزارشی با اشاره ه به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نوشت: شنیده شده که دیدارهایی بین ظریف و خاتمی برای ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ انجام شده است. البته در این جلسات، سه مانع برای ورود ظریف به انتخابات بیان شده. ابتدا اینکه آیا وزیر امور خارجه دولت می‌تواند از سد شورای نگهبان عبور کند؟ دومین مطلب این است که اصلاح‌طلبان بتوانند روی ظریف، به اجماع کامل برسند. این در حالی است که روحانی تمایل به انتخاب علی لاریجانی دارد و کارگزاران سازندگی هم به‌دنبال جهانگیری و محسن هاشمی هستند. سومین موضوع هم این است که شرط ورود ظریف به انتخابات شاید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باشد. به دلیل اینکه با ورود بایدن به کاخ سفید، باب مذاکره توسط اصلاح‌طلبان گشوده می‌شود و با این حربه می‌توانند در انتخابات رأی جمع کنند.

 

گفتنی است محمدجواد ظریف روز گذشته برای چندمین بار در گفت و گو با روزنامه اطلاعات اعلام کرد که به هیج وجه قصد نامزدی در انتخابات سال آینده را ندارد.

  • منبع خبر : مدآرا