جمهوری آذربایجان: فرانسه در ماجرای قره‌ باغ بی‌طرف نبود
جمهوری آذربایجان: فرانسه در ماجرای قره‌ باغ بی‌طرف نبود
وزیر خارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد که بر خلاف روسیه، دولت فرانسه اصول بی‌طرفی را در ماجرای قره‌باغ کوهستانی رعایت نکرد.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در یک نشست مطبوعاتی گفت که فرانسه در ماجرای قره‌باغ رفتار بی‌طرفانه ای از خود ارائه نمی‌دهد. وی در این باره گفت، فرانسه اصول بی طرفی را نقض کرد در حالی که ما از روسیه چنین موردی را مشاهده نکردیم.

آتش‌بس در منطقه «قره‌باغ کوهستانی» طبق توافق صورت گرفته میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در مسکو، وارد فاز اجرایی شده است. به نوشته خبر‌گزاری «اسپوتنیک»، خبر اجرایی شدن آتش بس در این منطقه در حالی امروز شنبه منتشر شد که ارمنستان و جمهوری آذر‌بایجان سیزده روز با یکدیگر درگیری نظامی داشتند.

در این خصوص وزارت دفاع ارمنستان مدعی شده که آذر‌بایجان حملاتی را علیه شهر «کاپان»، در جنوب غربی ارمنستان ترتیب داده است.

این در حالی است که وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیز ساعاتی پیش اعلام کرد که تنش‌ها نیمه‌شب گذشته (جمعه) در قره باغ همچنان ادامه داشته است. وزارت دفاع جمهوری آذر‌بایجان با اعلام این خبر مدعی شد که خسارات سنگینی به ارمنستان وارد آورده‌اند.

«سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه بعد از نشست سه‌جانبه روز جمعه در مسکو که ۱۰ ساعت به طول انجامید، با قرائت بیانیه مشترک این نشست گفت بر اساس توافق طرفین، آتش‌بس در قره‌باغ از ۱۲ ظهر امروز (شنبه) دهم اکتبر آغاز می‌شود.

  • منبع خبر : فارس