دونالد ترامپ: امیدوارم سوریه و کشورهای ضامن بتوانند تروریست‌ها را در ادلب نابود کنند
دونالد ترامپ: امیدوارم سوریه و کشورهای ضامن بتوانند تروریست‌ها را در ادلب نابود کنند

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در جلسه شورای امنیت در نیویورک ابراز امیدواری کرد که سوریه و کشورهای ضامن آتش‌بس یعنی روسیه، ایران و ترکیه بتوانند تروریست‌ها در ادلب را نابود کنند. _سایت خبری مدآرا، به نقل از سایت سیریا نیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در جلسه شورای امنیت که ریاست آن را برعهده داشت، از […]دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در جلسه شورای امنیت در نیویورک ابراز امیدواری کرد که سوریه و کشورهای ضامن آتش‌بس یعنی روسیه، ایران و ترکیه بتوانند تروریست‌ها در ادلب را نابود کنند.

_سایت خبری مدآرا، به نقل از سایت سیریا نیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در جلسه شورای امنیت که ریاست آن را برعهده داشت، از ایران، روسیه و ترکیه به دلیل کاستن شدت حملات در ادلب تشکر کرد.

وی همچنین از ترکیه به دلیل امضای توافق ویژه ادلب تشکر کرد.

ترامپ ابراز امیدواری کرد این کشورها بتوانند با ادامه محدود کردن عملیات نظامی و انجام ندادن عملیات گسترده بر تروریست‌های موجود در ادلب غلبه یابند و آنها را نابود کنند.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه نیز پیشتر گفته بود، گروه‌های تندرو عقب‌نشینی از منطقه عاری از سلاح را آغاز کرده‌اند.

از سوی دیگر،  لاوروف در نشست روز چهارشنبه شورای امنیت که به ریاست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برگزار شد، به کشورهای غربی درباره آغاز حملاتی علیه سوریه به بهانه‌های ساختگی هشدار داد.

وزیر خارجه روسیه هشدار داد، حملات غرب به بهانه استفاده نیروهای سوری از سلاح‌های شیمیایی به منزله نقض آشکار منشور سازمان ملل خواهد بود و تلاش‌ها برای سازش سیاسی در سوریه را از بین خواهد برد.

انتهای پیامSource link