استاد حوزه و دانشگاه: علمای اسلام که نگران بدحجابی و دوچرخه سواری زنان هستند، چرا نسبت به کسانی که دارند آبروی اسلام را می برند سکوت کرده اند؟
استاد حوزه و دانشگاه: علمای اسلام که نگران بدحجابی و دوچرخه سواری زنان هستند، چرا نسبت به کسانی که دارند آبروی اسلام را می برند سکوت کرده اند؟
حجت الاسلام فاضل میبدی: متاسفانه طی این سالها این جعلیات در صداوسیما رواج پیدا کرده که در نهایت باعث بدبینی به دین، اسلام و قرآن می شود.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ محمدتقی فاضل میبدی، عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اظهارات حجت الاسلام محمد شجاعی مدیرعامل موسسه منتظران مهدی(عج) مبنی بر اینکه «از زمان تولد پیغمبر؛ انقلاب اسلامی ایران دیده شده است و جبرئیل با اخبار انقلاب اسلامی ایران حضرت زهرا (س) را آرام می‌کرد!» گفت: این اخبار جعل و کذب محض است و حتی اینکه گفته می شود در حین تولد پیامبر اسلام ۱۴ کنگره کاخ کسری فرو ریخته است هم هیچ سندی ندارد و با عقل جور در نمی آید و دروغ است.

وی ادامه داد: تاریخ این موارد را تایید نمی کند و متاسفانه طی این سالها این جعلیات در صداوسیما رواج پیدا کرده که در نهایت باعث بدبینی به دین، اسلام و قرآن می شود. ای کاش آن دست از بزرگانی که می گویند روی دوچرخه سواری زنان حساسیت دارند و می گویند دوچرخه سواری زنان حرام است جلوی این موارد را می گرفتند و روی این نوع اظهارات هم حساس بودند. اما متاسفانه کسی فریادش بلند نمی شود.

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در پاسخ به این سئوال که چه راهکاری برای جلوگیری از اینگونه اظهارنظر ها در صداوسیما وجود دارد گفت: علمای اسلام که منتظر نشسته اند که نخ موی یک خانمی پیدا شود تا سر آن فریاد بکشند یا یک خانمی مثلا در ورزشگاه پیدا شود و فریاد وا اسلاما سر دهند خب بیایند سر اینها فریاد بکشند که این سخنان را از تریبون رسمی کشور نشر می دهند.

مشروح گفت و گو را (اینجا) بخوانید

  • منبع خبر : سایت خبری مدآرا