احضار مدیرعامل توئیتر به مجلس سنای آمریکا
احضار مدیرعامل توئیتر به مجلس سنای آمریکا
یک عضو ارشد کمیته قضائی سنای آمریکا اعلام کرد این کمیته قصد دارد مدیرعامل شرکت توئیتر را به دلیل سانسور کردن گزارشی در ارتباط با فساد مالی نامزد دموکرات‌ها در انتخابات آمریکا و پسرش احضار کند.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ سناتور «تد کروز» از اعضای ارشد کمیته قضائی سنای آمریکا روز پنج‌شنبه در پیامی توئیتری از احضار «جک دورسی» به این کمیته در آینده نزدیک خبر داد.

سناتور تد کروز طی پیامی کوتاه در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر اعلام کرد: «کمیته قضائی سنا قصد دارد مدیرعامل توئیتر را احضار کند تا پاسخ وی درباره سانسور [گزارش مربوط به فساد بایدن و پسرش] را بشنود.»

علاوه بر تد کروز، سناتور لیندزی گراهام رئیس کمیته قضائی سنای آمریکا نیز با تأیید خبر احضار احتمالی «جک دورسی» مدیرعامل توئیتر به سنا اعلام کرده است که کمیته قضائی سنا روز سه‌شنبه ۲۰ اکتبر (۲۹ مهر) درباره احضار مدیرعامل توئیتر به سنا رأی‌گیری خواهد کرد و در صورت موافقت اعضای این کمیته، جک دورسی در روز جمعه ۲۳ اکتبر (دوم آبان) در سنا حضور خواهد یافت.

توئیتر اخیراً در اقدامی که با مخالفت گسترده جمهوری‌خواهان مواجه شده، دسترسی به گزارش نشریه نیویورک‌ پست درباره فساد مالی جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پسرش را محدود کرده است.

  • منبع خبر : تسنیم