فحش به روحانی برای مردم نان نمی شود/مجلس به جای انتقاد طرحی بنویسد و دولت را مجاب کند تا متحول شود
فحش به روحانی برای مردم نان نمی شود/مجلس به جای انتقاد طرحی بنویسد و دولت را مجاب کند تا متحول شود
پهلوان: از یکی از این نمایندگان که هر روز یک کنایه به دولت می زند بپرسید در طول 6 ماه گذشته برای مردم چه کردید؟حتما وی این جمله را می گوید:« ما تازه آمدیم و... »این یعنی هنوز گیج و منگیم و نمی دانیم در چه جایگاهی قرار گرفتیم!

به گزارش سایت خبری مدآرا؛محمد جواد پهلوان – حقوقدان و استاد دانشگاه در یادداشتی که در اختیار سایت مدارا قرار داد نوشت: در این وجیزه قصد دارم عطف به عملکرد نمایندگان مجلس طی چند ماه گذشته به یک سوال پاسخ دهم.پرسش این است:چرا برخی نمایندگان مجلس اینقدر ترش رو وتند مزاج هستند؟دلیل پرداختن به این موضوع نیز جدلی است که میان ذوالنور ،رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و حسن روحانی ،رئیس جمهور شکل گرفته است.

رئیس دولت اخیرا گفته :« امام مجتبی به ما می‌آموزد که مرد جنگ باشیم به روز جنگ، و مرد صلح باشیم به روز صلح. اگر در روز صلح، جنگیدیم و در روز جنگ، صلح کردیم، هر دو خطا و اشتباه است. به‌موقع باید بایستیم و بجنگیم و به‌موقع باید صلح کنیم.»در پاسخ به این اظهارات ذوالنور در توئیتر نوشت : «جناب روحانی اگر برای توجیه مذاکره با دشمن، علت صلح امام حسن بامعاویه راخواست اکثر مردم از امام ذکر میکنید! امروز اکثریت قاطع ملت ایران به کمتر از عزل و مجازات شما راضی نمیشوند؛ با منطق شما، باید دستور داده شود هزار بار شما را اعدام کنند تا دل مردم عزیز راضی شود».

بدون حاشیه رفتن به صورت تیتر وار به این سوال پاسخ می دهم:
یک – در ابتدا باید عرض کنم به همان دلیلی که عده ای از نمایندگان مجلس که عمدتا از تیم قالیباف هستند جز سفر استانی و چند عکس یادگاری اقدام خاص دیگری نتوانسته اند انجام دهند به همین دلیل عده ای دیگر از نمایندگان نیز جز نثار فحش سیاسی به حسن روحانی تاکنون خروجی دیگری نداشته اند.

دو_ از یکی از این نمایندگان که هر روز یک کنایه به دولت می زند بپرسید در طول ۶ ماه گذشته برای مردم چه کردید؟حتما وی این جمله را می گوید:« ما تازه آمدیم و… »این یعنی هنوز گیج و منگیم و نمی دانیم در چه جایگاهی قرار گرفتیم!

سه_فردی در جمع فاضلین نشسته و خیلی تمایل به ابراز وجود دارد اما مبرهن است که علم کافی را ندارد.او برای اینکه خودی نشان دهد چه باید کند؟دم دستی ترین راهکار آن است که سخن شاذ بگوید و اگر شرایط مهیا بود حتی درشت گویی کند.بنابراین او ابراز وجود کرده ولی از بعد منفی !نماینده مجلسی که در ۶ ماه گذشته فقط گرفتار حاشیه بوده و نه استراتژی داشته و نه راهبرد مشخص باید هم هر روز یک توئیت فحش نثار دیگران کند تا شاید بگوید من هم هستم!

چهار_بیایید خود را جای نمایندگان مجلس بگذارید؛وجدانا مجلس شورای اسلامی امروز کجای نظام سیاسی کشور قرار گرفته است؟این مجلس در مورد مسائل حیاتی و حساس کشور چقدر تصمیم گیر و موثر است؟مجلس فعلی کدام بن بست و گره نظام را توانسته باز کند؟تقریبا هیچ!برداشت من از مجلس کنونی تشکیل یک محفل خودمانی است که صرفا مجلس برای میزبانان سکوی پرش است.یکی به پاستور می اندیشد آن یکی به سفارت و دیگری به وزارت!خب برای اینکه پرش بهتر باشد باید بهتر فحش داد وگرنه نمی توان در چنین مجلسی از راه اصولی جایگاه پیدا کرد و دیده شد.

نکته آخر: مجلسی هایی که تصور می کنند با فحش به روحانی دارای جایگاه می شوند خام اندیش هستند.رئیس جمهور موفق نبوده درست ولی ناسزا گفتن به او نیز نمی تواند برای مردم نان شود.جامعه رفاه و آسایش واقعی می خواهد و اصلا هم کاری به دعوای میز و صندلی مسئولان مختلف ندارند.نمایندگان مجلس اگر می خواهند در قلب مردم جا باز کنند طرحی بنویسند و دولت را مجاب کنند در همین شرایط تحریمی اقتصاد کشور متحول شود.خواسته زیادی نیز نیست؛در تمام شعارهای آقایان این قلم آمده بود!

  • منبع خبر : سایت خبری مدآرا