پولی شدن بازدید مزار استاد شجریان صحت ندارد/ عضو شورای شهر مشهد: اخذ پول از سال ها قبل و برای بازدید از باغ و آرامگاه فردوسی است
پولی شدن بازدید مزار استاد شجریان صحت ندارد/ عضو شورای شهر مشهد: اخذ پول از سال ها قبل و برای بازدید از باغ و آرامگاه فردوسی است
اخذ پول از بازدیدکنندگان مزار استاد شجریان تکذیب شد.

به دنبال انتشار خبر پولی شدن مزار استاد شجریان بررسی های خبرنگار سایت خبری مدآرا حاکی از این است که این موضوع جدید نبوده و پیشتر هم بازدیدکنندگان آرامگاه فردوسی باید برای حضور در محوطه باغ و دیدن آرامگاه مبلغی را پرداخت می کردند که طبق تعرفه شهردای مشهد پنج هزارتومان است.

گفتنی است مساحت کلی مجموعه آرامگاه نزدیک به شش هکتار و دربردارنده باغ آرامگاه، استخر، بنای یادبود، ساختمان‌های اداری، کتابخانه، موزه و آرامگاه مهدی اخوان ثالث است. ورودی مجموعه از سوی جنوب است و از دو سوی استخر روبروی در ورودی، به آرامگاه می‌رسد. تندیسی از فردوسی اثر ابوالحسن صدیقی جلوی استخر گذارده شده‌ است.

سی فواره در سه دسته ده‌گانه و آراسته با گلبرگ‌هایی از نیلوفر به نشانه سی سال رنج سرایش شاهنامه درون استخر جای دارد. موزه طوس یا موزه فردوسی در سمت شمال غربی آرامگاه است. بنای آن اثر هوشنگ سیحون است که در سال ۱۳۴۷ ساخته شد. طراحی و اجرای ساختمان آن در یک طبقه و با الهام از برخی عناصر معماری ایرانی انجام گرفته‌ است.

 

 

همچنین احمد نوروزی عضو شورای شهر مشهد هم در همین رابطه به خبرنگار سایت مدآرا گفت که تا جاییکه بنده به خاطر دارم اخد پول از بازدیدکنندگان ربطی به مزار استاد شجریان ندارد و از مدت ها قبل این رویه برقرار بوده است.

  • منبع خبر : سایت خبری مدآرا