جلال جلالی‌زاده: وزیر بهداشت چرا استعفا نمی‌دهد؟/ دولت نه فقط در کرونا بلکه در همه امور کشور کار را رها کرده و بی‌تفاوت است
جلال جلالی‌زاده: وزیر بهداشت چرا استعفا نمی‌دهد؟/ دولت نه فقط در کرونا بلکه در همه امور کشور کار را رها کرده و بی‌تفاوت است
جلالی‌زاده گفت: اگر مسئولی در سطح وزیر یا مدیرکل در کشور ما اعلام کرد که به خاطر ناتوانی، کارشکنی یا عدم همکاری مجموعه از پست و مقام خود استعفا می‌دهد می‌توان او را به عنوان یک قهرمان در تاریخ ایران شناخت.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ اختلاف بین حسن روحانی و وزیر بهداشت هر روز بیشتر می‌شود. دیگر کار آقای وزیر از گلایه و نامه به سردار گذشته و رسما تهدید به بیان ناگفته‌ها می‌کند! در این شرایط که همزمان است با شیوع هرچه بیشتر کرونا و بحرانی‌تر شدن وضعیت این رویه قابل تداوم نیست و هر چه زودتر فکر کرد. حال برخی معتقدند که وزیر بهداشت به جای اصرار و التماس و … باید استعفا داده و کار را تمام کند، اما روشن است که بی‌وزیر شدن وزارت بهداشت در این اوضاع و احوال چه تبعات و هزینه‌هایی دارد. از همین رو برخی کارشناسان بر ضرورت حل کردن مشکلات و اختلافات تاکید دارند.

جلال جلالی‌زاده، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در گروه اول جای می‌گیرد. او می گوید: «به نظر من اگر قرار باشد مدال افتخاری به مسئولین کشور بدهیم باید به آن افرادی تعلق گیرد که شهامت و شجاعت استعفا دارند. یعنی اگر مسئولی در سطح وزیر یا مدیرکل در کشور ما اعلام کرد که به خاطر ناتوانی، کارشکنی یا عدم همکاری مجموعه از پست و مقام خود استعفا می‌دهد می‌توان او را به عنوان یک قهرمان در تاریخ ایران شناخت و نامش را در کنار ستارخان و باقرخان و … نوشت. متاسفانه مسئولان ما در هیچ شرایطی حاضر به استعفا نیستند و فقط می‌خواهند در آن جایگاه بمانند».

وی افزود: «در این وضعیت بحرانی همه ارگان‌ها و نهاد‌ها باید با وزارت بهداشت همکاری کنند تا هم به این وزارتخانه امید و یاری داده باشند و هم مردم احساس اعتماد و دلگرمی کنند. من نمی‌دانم این مردم بیچاره چه گناهی دارند که باید چوب تفاوت و اختلاف نظر مسئولان را بخورند. در این شرایط که حتی برخی پرسنل مراکز بهداشتی مبتلا به کرونا شده اند و این یک آژیر خطر است، مسئولان به جای رسیدگی و حل موضوع دنبال نزاع‌ها و درگیری‌ها و یا تحمیل عقیده خود هستند!»

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ارزیابی عملکرد دولت در جریان مقابله با کرونا نیز گفت: «دولت نه فقط در کرونا بلکه در همه امور کشور کار را رها کرده و بی‌تفاوت است. همین گرانی کالا‌ها و … نشان می‌دهد که دولت بی‌تفاوت است. اغلب مردم از این شرایط ناراضی هستند و معتقدند که کسی به فکر آنان نیست. ادامه این رویه به دلسری و نارضایتی اجتماعی دامن می‌زند و قطعا تبعات خوبی ندارد.»

وی تاکید کرد: «مشکل اینجا است که دولت اعم از وزارت بهداشت و سایر وزارتخانه نسبت به وظایف خود بی‌تفاوت شده اند و مردم نیز با مشاهده این رویه ناراضی و دلسرد شده‌اند. یک کالا را امروز می‌خری و فردا ۱۰ درصد گران می‌شود! کسی هم به فکر رسیدگی نیست و ادامه این وضعیت به ضرر نظام خواهد بود. مردم احساس می‌کنند افرادی که در طبقه بالا قرار دارند از پست و مقام استفاده کرده و به همه امکانات دسترسی دارند و در عین حال نسبت به مشکلات کشور بی‌تفاوت هستند و همه این مسائل در کنار هم تبعات بدی خواهد داشت».

  • منبع خبر : آزادی