فائزه هاشمی: مردم در انتخابات ریاست جمهوری هم شرکت نخواهند کرد/ دستور انصراف از استیضاح از جای دیگری آمد
فائزه هاشمی: مردم در انتخابات ریاست جمهوری هم شرکت نخواهند کرد/ دستور انصراف از استیضاح از جای دیگری آمد
بنظرم طرح استیضاح رئیس جمهور نیز یک کار تبلیغاتی و با هدف انحراف افکار عمومی از طریق آدرس غلط دادن است. ضمن اینکه دستور انصراف از استیضاح نیز از جای دیگری آمد و این نمایندگان خوب می دانستند سرانجام این حرف ها چه خواهد شد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ فائزه هاشمی درخصوص رفتار اخیر برخی نمایندگان و توهین های آنها به رئیس جمهور گفت:معمولا شعارهایی که در انتخابات ها مطرح می شوند با واقعیات منطبق نیستند. جریان مجلس را که تا حدودی دنبال می کنم اکثر نمایندگان دنبال طرح هایی هستند که بیشتر شعاری است و غیرعملیاتی، یا در اختیارات آنها نیست چون بار مالی دارد، یا قانون آن وجود دارد و حرف جدیدی نیست. از این رو، سیاسی کاری در اولویت قرار گرفته تا کار کردن در چارچوب وظایف نمایندگی.

نکته بعدی اینکه نمایندگان با غلظت زیادی خود را نماینده ملت می دانند و مرتب این را بیان می کنند، در حالی که خوشبینانه اکثر این ها نماینده حداکثر ١۰ الی ١۵ درصد مردم هستند، لذا خوب است جایگاه واقعی خود را بدانند. آمار مشارکت در انتخابات اخیر مجلس به زحمت به ٣۰ درصد در بعضی حوزه ها رسید، تهران که زیر ١۵درصد بود.

این نمایندگان در توهین و یا نقد آقای روحانی فرافکنی یا فرار به جلو می کنند. حرف های این ها خطابش نمی تواند رئیس جمهور باشد. عمده مشکلات مورد اشاره نمایندگان اقتصادی است و انگار توجه ندارند بخش کوچکی از این بحران ها به سوءمدیریت موجود در دولت برمی گردد.

اگر دچار تحریم شدیم، اگر بانک های دنیا به روی ما بسته است، اگر با برخی کشورها ارتباط نداریم، اگر کلی اتهام در ناامن کردن منطقه و جهان و دخالت در امور داخلی کشورها بر ما بار است، اگر به لوایح fatf نپیوسته ایم و هزار اگر دیگر، عمدتا ارتباطی به آقای روحانی و سیاست های دولت ندارد.

بگذریم از تندشدن شدید ادبیات و لحن آقای روحانی و ظریف در مقابله با آمریکا و غرب و همچنین در اشاره به “دشمن” که عمدتا در این زمینه از اصولگرایان تندرو نیز غیرمنطقی تر صحبت می کنند. این نمایندگان بهتر می دانند که سیاست های کلی در جای دیگری تعیین می شود.

اگر این نمایندگان واقعا به دنبال تبلیغات، سیاسی کاری و هیاهو نیستند و می خواهند کاری انجام دهند باید دنبال ریشه ها باشند، نه اینکه سراغ معلول به جای علت روند. آنها بهتر است سیاست ها و اعمالی که کار کشور را به اینجا رسانده زیر سوال ببرند.

به نظر می رسد این ها بیشتر به فکر انتخابات ریاست جمهوری سال آینده هستند، با این کارها می خواهند نشان دهند که خیلی فعال هستند، در صورتی که اگر واقعی نگاه کنیم تا به حال کاری واقعی به عنوان نماینده مجلس از آنها دیده نشده است.

اگر صادق هستند طرح هایی ارائه دهند که این سیاست های غلط داخلی و خارجی را در کشور اصلاح کنند. اگر راست می گویند قدری نگران محدودشدن آزادی ها، بسته شدن فضای سیاسی، صدور احکام سنگین ناعادلانه، تضییع حقوق مردم، انجام کارهای غیرقانونی و فراقانونی نهادهای حکومتی، و حاکم شدن برخی نهادهای خاص بر همه چیز مردم باشند و در این حوزه ها صحبت کنند.

آیا نباید مشابه حضرت علی(ع) از اینکه فردی به دلیل برادر دیگری بودن به ٨سال زندان محکوم شده، خواب به چشمشان نیاید. آیا از محکومیت های وحشتناک برای فعالان محیط زیستی، فعالین مدنی، منتقدین، کارگرها، معلمین و … نبایستی آرام نداشته باشند.

در هر حال می شود به این ها گفت مردمی که در انتخابات اخیر مجلس نیامدند احتمالا در انتخابات ریاست جمهوری هم نخواهند آمد، بنابراین نتیجه یک رئیس جمهور اصولگرا خواهد بود، از این رو نیاز به این حجم از بد و بیراه گفتن به آقای روحانی نیست چرا که ایشان دیگر نمی تواند کاندیدا باشد و جای هیچ نگرانی نیست.

بنظرم طرح استیضاح رئیس جمهور نیز یک کار تبلیغاتی و با هدف انحراف افکار عمومی از طریق آدرس غلط دادن است. ضمن اینکه دستور انصراف از استیضاح نیز از جای دیگری آمد و این نمایندگان خوب می دانستند سرانجام این حرف ها چه خواهد شد.

در خاتمه، نمایندگان می دانند که نه تنها در این چندماهه باقیمانده، بلکه در دوره و یا دوره های بعدی ریاست جمهوری با چنین شرایطی و با ادامه چنین سیاست هایی، تغییرات واقعی ممکن نخواهد بود.

  • منبع خبر : صبح ما