عضو کمیسیون قضایی مجلس: منتشر کننده فیلم دختر آبادانی نظم جامعه را به هم ریخته است/  اشاعه فحشا از نظر شرع مقدس اسلامی ممنوع است
عضو کمیسیون قضایی مجلس: منتشر کننده فیلم دختر آبادانی نظم جامعه را به هم ریخته است/  اشاعه فحشا از نظر شرع مقدس اسلامی ممنوع است
حجت الاسلام حسن نوروزی گفت: فرد باید این فیلم را به دادسرا ارایه می کرد، نه اینکه آن را در فضای مجازی منتشر کند، انتشار چنین ویدیوهایی صحیح نیست زیرا از نظر قضایی نظم جامعه را برهم ریخته است و مجازات خود را در پی دارد. 

به گزارش سایت خبری مدارا؛ پس از انتشار ویدیوی ضرب و جرح دختر آبادانی در فضای مجازی، دادستان عمومی و انقلاب آبادان مطرح کرد “افرادی که فیلم این حادثه را در فضای مجازی منتشر کرده اند به زودی دستگیر خواهند شد و برخورد لازم با آنها، صورت خواهد گرفت.

«حسن نوروزی»، نایب رییس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس، در پاسخ به این سوال که چرا با افرادی که صحنه های این چنینی را که یک فرد مورد آزار قرار می‌گیرد، منتشر می کنند برخورد قضایی صورت نمی‌گیرد گفت: اشاعه فحشا از نظر شرع مقدس اسلامی ممنوع است و انتشار چنین فیلم هایی‌ که زنندگی دارد و بدون اجازه از دادسرا است، جرم محسوب می‌شود و باید مورد پیگیری قرار گیرد.

او ادامه داد: فرد باید این فیلم را به دادسرا ارایه می کرد، نه اینکه آن را در فضای مجازی منتشر کند، انتشار چنین ویدیوهایی صحیح نیست زیرا از نظر قضایی نظم جامعه را برهم ریخته است و مجازات خود را در پی دارد.

او در خصوص برنامه های کمیسیون حقوقی گفت: مهریه و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری و اصلاح آیین دادرسی کیفری و باقی مانده لایحه تجارت و اعتبار دهی به اسناد رسمی از جمله اولویت های کمیسیون قضایی است.

نوروزی در رابطه با طرح مهریه اظهار کرد: طبق این طرح محکومیت های مالی مثل دیه، مهریه و زندان ندارد مگر اینکه ثابت شود، فرد توانایی مالی دارد.

  • منبع خبر : برنا