محمد هاشمی رفسنجانی: سهم دولت در اداره کشور کمتر از ۳۰٪ است/ دعا میکنم گوش شنوایی برای صحبت های رهبری وجود داشته باشد
محمد هاشمی رفسنجانی: سهم دولت در اداره کشور کمتر از ۳۰٪ است/ دعا میکنم گوش شنوایی برای صحبت های رهبری وجود داشته باشد
عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مسئولین باید به مشکلات اقتصادی، بی کاری، ناهنجاری اجتماعی مثل افزایش آمار طلاق و آمار سقط جنین و ... توجه کنند و در پی حل آن باشند. به طور مثال آماری از سقط جنین منتشر شد و نشان داد که هفتصد هزار سقط جنین در ایران انجام می شود، آیا این زیبنده نظام اسلامی است؟

به گزارش سایت خبری مدآرا، محمدهاشمی رفسنجانی در گفت و گو با “صبح ما” در خصوص سخنان اخیر رهبری در نفی تندروی و هتک حرمت گفت:

در رابطه با رفتار توهین آمیز نمایندگان با دولت باید به سه نکته توجه کنیم: اول اینکه، سهم دولت یا قوه مجریه در اداره کشور، چه از نظر اقتصادی و چه از نظر سیاسی، کمتر از سی درصد است. اینکه ما همه مشکلات را به گردن دولت بیندازیم و همین بهانه تخریب و توهین شود، بی‌انصافی است.

دوم اینکه، رهبر معظم انقلاب شورای سران سه قوه را به منظور حل مشکلات کشور، هم افزایی و رسیدگی به مسائل تشکیل دادند. پس نمایندگانی که توهین می کنند در واقع از فرمایشات رهبری تبعیت نکردند.

سوم اینکه، باید توجه داشته باشیم که آقای ترامپ و اصلا آمریکا حتی قبل از پیروزی انقلاب با نهضت اسلامی مخالف بوده است. از زمانی که آقای ترامپ رئیس جمهور آمریکا شد و از همان روزاول برای بی ثبات کردن ایران و ساقط کردن دولت جمهوری اسلامی برنامه داشت. آقای جان بولتون رسما در جمع منافقین اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران عید امسال نیست و عید امسال را باید در تهران جشن بگیریم.

با این اوصاف هر گونه صحبت از استیضاح و توهین و تخریب، بازی در زمین دشمن به حساب می‌آید و خواست آنهاست. کشور امروز بیش از هر زمان دیگر با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی و فرهنگی، نیازی به همدلی و همکاری دارد.

مردم هم با این بداخلاقی ها مخالفند و انتظار دارند به جای دیدن دعوای مسئولین به مشکلاتشان رسیدگی شود. مسئولین باید به مشکلات اقتصادی، بی کاری، ناهنجاری اجتماعی مثل افزایش آمار طلاق و آمار سقط جنین و … توجه کنند و در پی حل آن باشند. به طور مثال آماری از سقط جنین منتشر شد و نشان داد که هفتصد هزار سقط جنین در ایران انجام می شود، آیا این زیبنده نظام اسلامی است؟
خوشبختانه رهبری به موقع آمدند و سخنان ایشان فصل‌الخطاب بود.

البته رهبری قبلا هم در جمع نمایندگان نکاتی را در این رابطه فرموده بودند و تذکراتی هم داده بودند. اما متاسفانه افراطیون توجه نکردند. رهبری در صحبتهای اخیر خود به صراحت به این موضوع پرداختند و حتی در رابطه با توهینی که به رئیس جمهور در مجلس شد، آدرس دقیق دادند.

دعای ما این است که گوش شنوایی برای صحبتهای رهبری وجود داشته باشد. حتی اگر اینها با دولت کاری ندارند و مقابل آن هستند، اما چون خودشان را سرباز ولایت می دانند باید به وظیفه ی سربازی خود که اطلاعت از رهبری است عمل کنند.

محمد هاشمی در واکنش به توئیت یک نماینده که گفته بود رهبری مصداق بارزی برای توهین اعلام نکرده است، گفت: من انتظار داشتم بعد از فرمایشات اخیر رهبر، این ها بیانیه دهند و عذرخواهی کنند. با توجه به اینکه رهبری مصداق بسیار روشنی بیان کردند و هر کس با هر اطلاعاتی می‌تواند تشخیص دهد منظور ایشان چه بوده است.

این افراد برای فرار رو به جلو و توجیه کار خود اینگونه می گویند. چه بسا فرداد به همین موضوع هم اشاره کنند و بگویند منظور ایشان نمایندگان نبود بلکه دولت را مورد خطاب قرار داده اند!

  • منبع خبر : صبح ما