مجلس به وزارت‌خارجه نامه نوشت/ به اظهارات مکرون «واکنش جدی» نشان دهید
مجلس به وزارت‌خارجه نامه نوشت/ به اظهارات مکرون «واکنش جدی» نشان دهید
سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت:اعضای کمیسیون نامه‌ای را به وزارت امور خارجه واصل داشتند و در آن نامه خواسته شد که دستگاه دیپلماسی واکنش جدی به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه نشان دهد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره اظهارات اخیر مکرون رئیس جمهور فرانسه در اهانت به ساحت قدسی پیامبر گرامی اسلامی حضرت محمد(ص)، اظهار داشت:در جلسه اخیر کمیسیون و در چارچوب رصد اخبار مربوط به تحولات این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از بحث و بررسی‌ها اعضای کمیسیون نامه‌ای را به وزارت امور خارجه واصل داشتند و در آن نامه خواسته شد که دستگاه دیپلماسی واکنش جدی به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه نشان دهد.

نماینده تهران در مجلس مواضع اخیر رئیس جمهور فرانسه را برای سرپوش گذاشتن بر مشکلات داخلی این کشور دانست و عنوان کرد: دولتمردان فرانسه برای فرار از مشکلات سیاسی که در این کشور شکل گرفته سعی می‌کنند با اظهارات غیر واقع فراری رو به جلو داشته باشند و افکار عمومی را به سمت دیگری سوق دهند.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه مکرون در فضای سیاسی فرانسه با مشکلات جدی مواجه است و در نظرسنجی‌های اخیر نیز محبوبیت وی به شدت کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: شکست در مذاکرات بین‌المللی در چند وقت اخیر باعث شده که فضای سیاسی  فرانسه رئیس‌جمهور این کشور را به شدت تحت فشار قرار دهد، که در همین راستا برای فرار از این وضعیت آقای مکرون اقدامی را انجام داد که با واکنش منفی کشورهای اسلامی مواجه شده است.

عمویی با بیان اینکه متاسفانه شاهد بودیم که رژیم جعلی صهیونیستی نیز از اقدام اخیر رئیس جمهور فرانسه حمایت کرد، اظهار داشت: حمایت رژیم کودک‌کش صهیونیستی از این مواضع مکرون نشان دهنده این است که اهداف خبیثانه‌ای پشت این قضیه قرار دارد.

  • منبع خبر : تسنیم