اصولگرایان تخریب فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء را کلید زدند؟
اصولگرایان تخریب فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء را کلید زدند؟
یک کانال تلگرامی، موسوم به «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» روز گذشته انتقاداتی را نسبت به امضای توافقنامه میان «قرارگاه خاتم‌الانبیا و گروه مالی گردشگری برای توسعه فولاد بناب آذربایجان شرقی» مطرح کرد. انتقادهایی که هدف‌شان سعید محمد به عنوان فرمانده این قرارگاه بود.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سعید محمد نام یکی از گزینه‌های احتمالی اصولگرایان برای تصدی کرسی ریاست‌جمهوری ایران در انتخابات ۱۴۰۰ است. انتخاباتی که تا همین چندی پیش تصور می‌شد باتوجه به نارضایتی‌های سیاسی و اقتصادی ایرانیان همچون انتخابات اسفندماه ۹۸ مجلس یازدهم با مشارکت حداقلی مردم برگزار شود ولی پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا از یک‌سو و افزایش احتمال بازگشت واشنگتن به توافقنامه هسته‌ای، موسوم به برجام و طرح موضوع احتمال لغو بخشی از تحریم‌های اقتصادی ایران و بازگشت اموال بلوکه شده به تهران، سبب شده تا مجددا احتمال مذاکره ایران با امریکا تقویت شود و این یعنی اصولگرایان که به‌طور سنتی مخالف این مساله به شمار می‌روند، در مقابله طیفی به اصطلاح میانه‌رو قرار بگیرند که توانایی چانه‌زنی با بخش‌هایی از حاکمیت برای بازگشت تهران و واشنگتن به میز مذاکره را داشته باشند و این یعنی احتمالا در آینده نه چندان دور زد و خوردهای انتخاباتی میان اصولگرایان تندرو و میانه‌رو و تاحدودی نیز اصلاح‌طلبان تشدید خواهد شد. زد و خوردهایی که سعید محمد را نیز بی‌نصیب نخواهد گذاشت؛ چنانکه او حالا به ‌واسطه آنچه از سوی رسانه‌های اصولگرا ارتباط با یک «مفسد اقتصادی» خوانده شده، با انتقاداتی در نوع خود تند و تیز مواجه شده است.

یک کانال تلگرامی، موسوم به «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» روز گذشته انتقاداتی را نسبت به امضای توافقنامه میان «قرارگاه خاتم‌الانبیا و گروه مالی گردشگری برای توسعه فولاد بناب آذربایجان شرقی» مطرح کرد. انتقادهایی که هدف‌شان سعید محمد به عنوان فرمانده این قرارگاه بود. ماجرا از آنجا آغاز شد که حدود یک هفته پیش خبر امضای توافقنامه‌ای میان «محمد» و «مهدی جهانگیری»، برادر معاون اول رییس‌جمهوری که با سروصداهای فراوان از سوی اصولگرایان به عنوان «مفسد اقتصادی» معرفی شده بود، رسانه‌ای و اتفاقا بدون هیچ کم و کاست در رسانه‌های جریان اصلی این جناح سیاسی منتشر شد. بر اساس این خبر، توافقنامه‌ای به ارزش ۲۰ هزار میلیارد تومان میان «محمد» و «جهانگیری» به امضا رسیده که روز گذشته کانال تلگرامی «سپاه پاسداران» در این باره نوشت: «آقایان تکلیف ما را روشن کنید؛ جهانگیری مفسد اقتصادی هست یا نیست؟ اگر مفسد است چرا چند سال پرونده متوقف است و آزادانه با خاتم توافقنامه می‌بندد؟ اگر مفسد نیست علنا اعلام کنید و بگویید ما اشتباه کردیم یک کارآفرین و تولیدکننده و فعال اقتصادی را چند ماه زندان کردیم و آبرویش را بردیم!»

این یادداشت به قلم «مهدی مدرسی‌یان»، یکی از فعالان رسانه‌ای استان خوزستان بود که از قرار معلوم نزدیکی‌هایی به طیف موسوم به «عدالت‌خواه» دارد، در کانال تلگرامی «سپاه پاسداران» منتشر و ساعاتی بعد حذف شد اما این پیام هنوز در گروه‌ها دست به دست چرخانده می‌شود. به نظر می‌رسد طیفی از اصولگرایان برای فضاسازی به ‌منظور پیروزی کاندیدای مورد نظر خود در رقابت درون‌گروهی و پشت پرده اصولگرایان در حال تلاشند و سعید محمد به یکی از اهداف مدنظر آنان تبدیل شده است. هدفی که اگرچه حضور یا عدم حضورش در انتخابات را به صراحت تایید یا تکذیب نکرده ولی باتوجه به فعالیتش در یکی از نهادهای سپاه پاسداران، در صورت صحت خبر نهی منصوبان رهبری از حضور در انتخابات، بعید نیست در هفته‌های آتی مجبور به انتخاب میان پست خود یا انتخابات شود؛ هرچند که او مستقیما منصوب رهبری به شمار نمی‌رود.

 

 

 

  • منبع خبر : اعتماد