اقلیما: عدم اعتراض مردم در شرایط کنونی نشانه بی تفاوتی آنها نسبت به دولت است/ مردم منتظر انتخابات بعدی هستند
اقلیما: عدم اعتراض مردم در شرایط کنونی نشانه بی تفاوتی آنها نسبت به دولت است/ مردم منتظر انتخابات بعدی هستند
اقلیما: هیچ وقت مسائل اجتماعی یک روزه پدید نیامده که یک روزه هم بخواهد بر طرف شود. اگر مردم اعتراضاتی داشتند و دارند به این دلیل بود که ظرف این سال ها به وجود آمده و روی هم انباشته شده بود تا اینکه باعث شد در یک جایی این اعتراض ها بروز و ظهور پیدا کند.

مصطفی اقلیما، رئیس انجمن مددکاری ایران در گفتگو با خبرنگار سایت خبری مدارا درباره سالگرد اعتراضات آبان سال گذشته گفت: اعتراضات آبان ۹۸ به حاکمیت نبود بلکه به دولت بود که نتوانسته بود زندگی مردم را بهبود ببخشد و مشکلات گرانی، فقر، بیکاری و عدم امنیت اجتماعی را حل کند. همه این موارد باعث شده بود که مردم نسبت به دولت معترض شوند.

وی تصریح کرد: هیچ وقت مسائل اجتماعی یک روزه پدید نیامده که یک روزه هم بخواهد بر طرف شود. اگر مردم اعتراضاتی داشتند و دارند به این دلیل بود که ظرف این سال ها به وجود آمده و روی هم انباشته شده بود تا اینکه باعث شد در یک جایی این اعتراض ها بروز و ظهور پیدا کند.

اقلیما با اشاره به این که افرادی که سال گذشته به خیابان آمدند از قشر فقیر جامعه بودند گفت: مردم دیگر اعتمادی به این دولت ندارند و منتظرند که این دولت برود و از دستش راحت شوند. بد بختی این است که این دولت مشکلاتی را پشت سر خود بر جای مخواهد گذشت که برای دولت بعدی می ماند و اگر دولت بعدی هم نتواند انتظارات مردم را ظرف ۸ ماه برطرف کند مردم علیه دولت بعدی هم اعتراض خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی اعتماد مردم به دولت از بین برود اگر هر رئیس جمهوری بیاید دیگر نمی تواند وضعیت را مدیریت کند. مردم می دانند که مدیران در دولت چه کارهایی انجام می دهند. در سال های اخیر هر وقت دولت و مجلس برنامه ای طراحی کرده اند به ضرر مردم و برای پول گرفتن بود.

اقلیما گفت: مردم منتظر انتخابات بعدی هستند و اگر رئیس جمهور بعدی نتواند کاری انجام بدهد خیلی سخت است که بتوان جلو مردم را گرفت. برای دولت اصلا مهم نیست که مردم رای دهند یا رای ندهند وقتی دولت و نمایندگان هیچ کاری برای مردم نکنند دیگر انگیزه ای باقی نمی ماند. وضعیت به کونه ای خراب است که نمی دانم رئیس جمهور بعدی که می خواهد بر سر کار بیاید چه کار باید انجام دهد.

رئیس انجمن مددکاری ایران همچنین در خصوص چرایی عدم اعتراض مردم نسبت به وضعیت موجود گفت: مردم خسته نشده اند و از اعتراض دست برنداشته اند بلکه در حال حاضر نسبت به این دولت بی تفاوت شدند. عدم اعتماد در کشور به به میزان بالایی رسیده است و در حال حاضر هیچ کسی به دیگری اعتماد ندارد که این بی اعتمادی تاثیرات جبران ناپذیری برای کشور می تواند به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به وضعیت کرونا گفت: در همه کشور ها مسئولیت پزشکی در خصوص وضعیت کرونا تصمیم گیری می کنند اما در ایران این رئیس جمهور است که در این خصوص تصمیم گیری می کند و برای همین است که وضعیت کرونا بهم ریخت.

رئیس انجمن مددکاری ایران در پایان اضافه کرد: هیچ کدام از روئسای جمهور به دو رهنمود رهبری در خصوص شایسته سالاری و پاسخگویی عمل نکرده اند که همین عدم استفاده از شایسته ها در مسئولیت های مختلف تاثیرات زیادی می تواند برای جامعه به وجود آورد.

  • منبع خبر : سایت مدارا