تشریح جزئیات پرداخت وام یک میلیونی به اقشار بدون حقوق
تشریح جزئیات پرداخت وام یک میلیونی به اقشار بدون حقوق
سخنگوی وزارت رفاه، در ارتباط با ارائه تسهیلات یک میلیون تومانی به اقشار نیازمند، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حامد شمس، در مورد تسهیلات یک میلیون تومانی به اقشار نیازمند، گفت: ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر که شغل و درآمد ثابت ندارند از دو نوع تسهیلات برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه از نیمه آذرماه تسهیلات بلاعوض ماهانه ۱۰۰ هزار تومان برای ۴ ماه پرداخت می‌شود، افزود: همچنین پرداخت وام یک میلیون تومانی هم از همین ماه آغاز خواهد شد.

سخنگوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: متقاضیان از امروز ۴ آذر ۹۹ تقاضای خود را برای دریافت وام یک میلیون تومانی با ارسال شماره ملی سرپرست خانوار به تلفن همراهی که به نام او ثبت شده، به سرشماره ۶۳۶۹ اقدام کنند. بازپرداخت وام یک میلیون تومانی، ۳۰ ماه از بسته حمایت معیشتی کسر خواهد شد در حالی که تسهیلات یک میلیون تومانی فروردین ۹۹ از محل یارانه ماهانه خانوار کسر می‌شود.

وی در مورد شرایط مشمولان این تسهیلات، گفت: افرادی که هیچ گونه درآمد ثابت ندارند یعنی حقوق‌بگیر دولت و شرکت‌های عمومی وابسته به دولت نیستند و همچنین بیمه‌پرداز سازمان تأمین اجتماعی و یا مستمری بگیر نیستند و در دهک‌های پایین جامعه قرار دارند مشمول دریافت این تسهیلات خواهند بود.

  • منبع خبر : مهر