رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: کوبا از نظر دارو و خدمات پزشکی از آمریکا پیشرفته تر است!
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: کوبا از نظر دارو و خدمات پزشکی از آمریکا پیشرفته تر است!
حسینعلی شهریاری گفت: ما در ادوار گذشته نیز با کوبا برای تهیه واکسن مانند واکسن هپاتیت همکاری داشتیم. کوبا از نظر دارو و درمان و خدمات پزشکی حتی از کشوری مانند آمریکا خیلی پیشرفته‌تر است.

به گزارش سایت خبری مدارا؛  موضوع تامین واکسن برای ایرانیان به معضلی جدی برای مسئولین تبدیل شده است. با توجه به تلاش کشورهای جهان برای خرید بهترین واکسن و رهایی از شر ویروس کرونا، برخی از پزشکان و متخصصین بر این باورند که نباید این موضوع را سیاسی کرد.

اما نمایندگان مجلس این روزها با ابراز بی اعتمادی به سه کشور فرانسه، انگلیس و آمریکا، واکسن کوبایی را تبلیغ می کنند.

در همین رابطه، حسینعلی شهریاری «رئیس کمیسیون بهداشت مجلس» گفت: چین، هند و کوبا و البته برخی کشورهای آسیای شرقی از جمله کشورهایی هستند که ایران قصد همکاری با آنها را دارد. چین یکی از کشورهایی بود که به خوبی توانست بیماری کرونا را مدیریت کند و قطعا تجربه خوبی در این زمینه دارد.

حسینعلی شهریاری در پاسخ به این پرسش که آیا این احتمال وجود دارد که با توجه به فرمایشات اخیر رهبر انقلاب مبنی بر ممنوعیت واردات واکسن کرونا از فرانسه، انگلیس و آمریکا، این سیاست در قبال واردات اقلام درمانی و دارویی نیز انجام شود، گفت: شیطنت‌هایی که درباره این کشورها مطرح شده از قبل هم وجود داشته است. آنان خیلی از داروها را به ایران نداده اند و دشمن قسم خورده ما هستند و ما نباید حرف شان را باور کنیم.

رییس کمیسیون بهداشت در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که شنیده می‌شود ایران برای تهیه واکسن کرونا، همکاری خودش را با کوبا آغاز کرده و فکر می‌کنید این همکاری چقدر موفقیت‌آمیز باشد، گفت: ما در ادوار گذشته نیز با کوبا برای تهیه واکسن مانند واکسن هپاتیت همکاری داشتیم. کوبا از نظر دارو و درمان و خدمات پزشکی حتی از کشوری مانند آمریکا خیلی پیشرفته‌تر است. من خاطرم هست که ۴۰ سال پیش که ما MRI و عمل پیوند چند عضو را نداشتیم، کوبا این عمل‌ها و خدمات را انجام می‌داد.

رییس کمیسیون بهداشت در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که ایران برای ساخت واکسن کرونا با چه کشورهایی قصد همکاری دارد، گفت: چین، هند و کوبا و البته برخی کشورهای آسیای شرقی از جمله کشورهایی هستند که ایران قصد همکاری با آنها را دارد. چین یکی از کشورهایی بود که به خوبی توانست بیماری کرونا را مدیریت کند و قطعا تجربه خوبی در این زمینه دارد.

  • منبع خبر : صبح ما