ناصر ایمانی: هم در دولت قبل و هم در این دولت برخی مسئولین با افرادی که از غیب سخن می‌گویند در ارتباط بوده‌ اند/مراجعه  افراد متمول به علما از قدیم الایام وجود داشته و چیز جدیدی نیست
ناصر ایمانی: هم در دولت قبل و هم در این دولت برخی مسئولین با افرادی که از غیب سخن می‌گویند در ارتباط بوده‌ اند/مراجعه  افراد متمول به علما از قدیم الایام وجود داشته و چیز جدیدی نیست
ناصر ایمانی گفت: نکته دیگری که آقای دکتر توکلی مطرح کرده بودند این است که افراد متمول تحت عنوان پرداخت وجوهات به آقایون مراجع و یا علما مراجعه می کنند و آنها را به خاطر عدم اطلاع دقیق از مسائل اقتصادی و مسائل کلی جامعه تحت تأثیر قرار می دهند که البته این مشکل در گذشته و قدیم الایام هم وجود داشته و موضوع جدیدی نیست. این نکته ای است که آقایان و بزرگان و مراجع و مجتهدین باید خیلی دقت کنند.

ناصر ایمانی، تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی سایت خبری مدارا، در واکنش به صحبت های احمد توکلی مبنی بر ارتباط برخی از مسئولین با رمال‌ها و جن‌گیرها، گفت: واقعیت این است که هم در دولت قبل و هم در این دولت ما مواردی را شاهد بودیم که برخی از مسئولین در سطوح مختلف با افرادی که از غیب  و آینده سخن می‌گویند در ارتباط بوده‌اند. حالا اینکه چقدر این حرفها در تفهیمات آنها برای اداره کشور، موثر بوده است، نمی دانیم ولی به هر حال این ارتباط هم خودش محل بحث دارد.

او ادامه داد: نکته دیگری که آقای دکتر توکلی مطرح کرده بودند این است که افراد متمول تحت عنوان پرداخت وجوهات به آقایون مراجع و یا علما مراجعه می کنند و آنها را به خاطر عدم اطلاع دقیق از مسائل اقتصادی و مسائل کلی جامعه تحت تأثیر قرار می دهند که البته این مشکل در گذشته و قدیم الایام هم وجود داشته و موضوع جدیدی نیست. این نکته ای است که آقایان و بزرگان و مراجع و مجتهدین باید خیلی دقت کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا در خصوص انتخابات سال ۱۴۰۰ و امکان رقابتی شدنِ انتخابات گفت: ببینید شورای نگهبان معمولا در انتخابات گذشته هم بر این مشرب بوده است که چهاریا پنج و یا نهایتا شش نفر را تائید صلاحیت می‌کند.  در انتخابات ۱۴۰۰ آنطور که از شواهد بر‌می‌آید تعداد کاندیداهایی که می توانند مشمول اصل رجل سیاسیِ قانون اساسی قرار بگیرند، بسیار زیاد خواهد بود. اما خب قاعدتا همه آنها مورد تائید شورای نگهبان قرار نمی گیرند و تصور هم نمی کنم که شورای نگهبان بیشتر از چهار یا پنج نفر را تائید صلاحیت کند.

او افزود: به نظر من انتخابات ۱۴۰۰ رقابتی خواهد بود. اما اینکه فضا دو قطبی شود باید بگویم که جریانِ موسوم به اصلاحات در کشور طی سالیان گذشته، خیلی تمایل داشته است که  در انتخابات  فضای کشور کاملا دوقطبی شود. تمایل این جریان همواره به سمت ایجاد فضای دیو و دلبر، فضای سیاه و سفید بوده است تا از این طریق بتواند آرای خاکستری را از مردم جلب نماید. مشرب آنها همیشه این بوده است.

ایمانی  اظهار داشت: اوج این موضوع را می توانیم در انتخابات ۹۶ ببینیم. به هر حال اینها افراد و جریان هایی هستند که نفع خود و پیروزی خود را منوط به مسئله دو قطبی شدن فضا می دانند و این احتمال وجود دارد که در انتخابات ۱۴۰۰هم باز شاهد فضای دوقطبی باشیم، اما مردم باید خیلی دقت کنند و اسیر این فضاهای دوقطبی ایجاد شده نشوند و با دقت فردی را برای ریاست جمهوری انتخاب کنند.

ناصر ایمانی در خصوص کاندیداتوریِ علی لاریجانی، سید حسن خمینی و محمود احمدی نژاد گفت: در خصوص آقای احمدی نژاد باید بگویم که ظاهرا ایشان توسط شورای نگهبان تأئید صلاحیت نخواهند شد. چراکه  دور قبل هم تائید صلاحیت نشدند و احتمال دارد در صورت کاندیدا شدن در این دوره نیز تائید صلاحیت نشوند.

وی ادامه داد: در مورد آقای لاریجانی البته هنوز ایشان برای کاندیداتوری ابراز تمایلی نکرده‌اند. کاندیدا شدن ایشان حواشی بسیاری دارد. اینکه  مورد تائید جناح های سیاسی قرار بگیرند و یا نه و همچنین کدام جناح سیاسی، مسائلی است که در خصوص کاندیداتوری ایشان مطرح می‌شود. اما احتمال کاندیدا شدن ایشان وجود دارد.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: در خصوص آقای سید حسن خمینی هم من تصور نمی کنم که ایشان کاندیدا شوند. چراکه خود ایشان تمایلی ندارند و از طرفی هم احتمال دارد توسط شورای نگهبان هم تائید صلاحیت نشوند. به دلیل اینکه ایشان مطلقا تجربه ی کار اجرایی در کشور ندارند و کسی باید رئیس جمهور شود که قاعدتا دوره‌های طولانی مدیریت در سطوح عالی داشته باشد. ایشان هیچ زمانی مسئولیت کارهای اجرایی حتی در سطح کوچک هم نداشتند و احتمالا توسط شورای نگهبان تائید صلاحیت نخواهند شد. ضمن اینکه تصور نمی‌کنم خود ایشان هم تمایلی به کاندیداتوری داشته باشند.

در همین زمینه بخوانید:

احمد توکلی: غسال آیت الله مصباح یزدی یک ابَربدهکار بانکی بود

واکنش فرزند آیت الله مصباح یزدی به ادعای احمد توکلی

انتقاد تند عضو جبهه پایداری از احمد توکلی:وضعیت سلامتی احمد توکلی مناسب نیست و نمی‌توان توقعی از ایشان داشت/جریان مشکوکی در پی تخریب علامه مصباح یزدی است

توضیحات تکمیلی احمد توکلی درباره غسال آیت‌الله مصباح یزدی

انتقاد شدید اصولگرایان تندرو از افشاگری «احمد توکلی» درباره رضا مطلبی کاشانی/ رجا نیوز: توکلی پیرمرد ساده‌لوح و مذبذب است

رضا مطلبی کاشانی اَبر بدهکار بانکی و غسال آیت الله مصباح کیست و با کدام مقامات شریک است؟

  • منبع خبر : سایت خبری مدارا