سلبریتی ‌ها ملزم به پرداخت مالیات شدند
سلبریتی ‌ها ملزم به پرداخت مالیات شدند
نمایندگان در جلسه علنی عصر امروز (۵ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مصوبه‌ای سلبریتی‌ها با درآمد بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در سال را ملزم به پرداخت مالیات کردند.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای سلبریتی‌ها با درآمد بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در سال را ملزم به پرداخت مالیات کردند.

نمایندگان در جلسه علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰، با بندهای الحاقی ۲ و ۳ تبصره ۶ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

براساس بند الحاقی ۳ این تبصره؛ معافیت مالیاتی فعالیت‌های مربوط به انتشارات کمک درسی و فعالیت‌های هنری از قبیل بازیگری موضوع بند (ل) ماده (۱۳۹) قانون مالیات‌های مستقیم، صرفاً تا سقف دو میلیارد ریال در سال قابل اعمال است و بعد از آن حسب مورد به نرخ ماده (۱۰۵) یا ماده (۱۳۱) قانون مالیات‌های مستقیم مشمول مالیات می‌شود.

همچنین در بند الحاقی ۲ نیز آمده است؛ درآمد حاصل از فروش فرآورده‌های خونی و خدمات آزمایشگاهی سازمان انتقال خون موضوع ردیف ۱۴۰۲۰۶ بعنوان درآمد- هزینه تلقی می‌شود و به مصرف هزینه‌های مورد نیاز آن سازمان می‌رسد.

  • منبع خبر : مهر