مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال: مدیریت فدراسیون فوتبال ارتباطی به سوابق بازیگری ندارد/با شهرت و محبوبیت نمی‌توان فوتبال را اداره کرد
مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال: مدیریت فدراسیون فوتبال ارتباطی به سوابق بازیگری ندارد/با شهرت و محبوبیت نمی‌توان فوتبال را اداره کرد
مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: مدیریت فدراسیون فوتبال ارتباطی به سوابق بازیگری ندارد وگرنه باید امثال پله و مارادونا رئیس فیفا می‌شدند.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ کاظم اولیایی درخصوص انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: به کادر فدراسیون و برگزارکنندگان مجمع خسته نباشید می گویم. مجمع آبرومندی برگزار شد و امیدوارم هیات رئیسه جدید فدراسیون زودتر تکمیل بشود و فدراسیون به کار خود مشغول شود و سریعا نسبت به حل مشکلات گذشته اقدام کند. نخستین اقدامی که باید انجام شود ایجاد کمیته اختصاصی برای تیم ملی است که مسائل مربوط به این تیم را پیگیری کند چون در شرایطی که الان قرار داریم تیم ملی در اولویت است و امیدوارم عزیزی خادم با مشورت با پیشکسوتان و تشکل های ورزشی که وجود دارند و با استفاده از نیروهای جوان و زبده و تحصیل کرده بتواند به بهترین شکل ممکن فدراسیون را اداره کند.

اولیایی درخصوص انتخاب عزیزی خادم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال گفت: حتما مجمع فدراسیون فوتبال برنامه های عزیزی خادم را پسندیده که به ایشان رای داده شده است. به اعتقاد من انتخابات به بهترین شکل ممکن برگزار شد و الان وظیفه همه کمک و حمایت کردن است. شخصا از همه مقام های مسئول، نمایندگان محترم مجلس و ذینفعان فوتبال درخواست می کنم برای بهتر شدن شرایط فوتبال و فدراسیون از رئیس جدید حمایت کنند و اجازه دهند ایشان هم برنامه های خود را پیاده کند.

مدیرعامل اسبق استقلال درباره انتخاب نشدن علی کریمی و اعتراض او به نتیجه انتخابات بیان کرد: ورود کریمی به انتخابات سمبلیک بود چون خود او هم می دانست که رای نمی آورد. کریمی باهوش است و باید می فهمید که برای موفقیت در به دست گرفتن سکان فوتبال باید تیمی داشته باشد که بتواند برنامه های مدونی ارائه دهد و نظر مجمع را به خود جلب کند نه اینکه صرفا به پشتوانه دوران موفق بازیگری اش بیاید و ادعای ریاست بر فدارسیون فوتبال را داشته باشد. شخصی مثل عزیزی خادم سالهاست که با یک تیم مدیریتی قوی دارد کار می کند و طبیعی است که مجمع به فردی مثل او رای بدهد. چرا اداره فوتبال باید صرفا به خاطر سابقه فوتبالی علی کریمی به او سپرده شود؟ مدیریت فدراسیون فوتبال ارتباطی به سوابق بازیگری ندارد وگرنه باید امثال پله و مارادونا رئیس فیفا می شدند.

او گفت: به اعتقاد من ورود کریمی به انتخابات فدراسیون فوتبال صرفا برای بیان نقطه نظراتش بوده و او نباید بدون داشتن سابقه مدیریتی توقع داشت رئیس شود. الان هم چون کریمی رئیس فدراسیون نشده نمی شود همه چیز را زیر سوال برد. فوتبال را که با شهرت و محبوبیت نمی توان اداره کرد. مدیریت در فوتبال سابقه اقتصادی و مدیریتی می خواهد. فوتبالیست ها بزرگ ترین دغدغه شان این است که دریافتی داشته باشند اما کسی که مدیر یک فدراسیون می شود باید بتواند درآمد ایجاد کند. ضمن اینکه برخی از فوتبالیست های بزرگ در گذشته جذب افراد مفسد اقتصادی شدند تا درآمد بیشتری داشته باشند. کریمی حتی یک برنامه مدون برای انتخابات نداشت و فقط شعار داد. کسی که رئیس فدراسیون می شود باید بتواند درآمدزایی کند و باید این موضوع را هم در نظر داشته باشیم که جنس اداره فوتبال با بازی کردن آن تفاوت دارد. خوب است بازیکنان مدارج علمی و تجربی را برای ریاست فدراسیون کسب کنند و وارد کارزار مدیریت شوند.

  • منبع خبر : برنا