ایراد وزارت کشور به ریاست «بهزاد نبوی» بر جبهه اصلاحات ایران/اشخاص حقیقی نمی توانند به عنوان کادر رهبری در این جبهه فعالیت کنند
ایراد وزارت کشور به ریاست «بهزاد نبوی» بر جبهه اصلاحات ایران/اشخاص حقیقی نمی توانند به عنوان کادر رهبری در این جبهه فعالیت کنند
اخیرا طی جلسه‌ای که کمیسیون ماده 10 احزاب متشکل از نمایندگان وزارت کشور، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه تشکیل جلسه داده است، حضور اشخاص حقیقی را در ارکان جبهه‌های سیاسی مجاز ندانسته است.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اصلاح‌طلبان برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که قرار است اواخر خردادماه سال آینده ۱۴۰۰ برگزار شود،  نهادی تحت عنوان نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان تشکیل دادند.

نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان که نخست با عنوان اصلاح‌طلبان ایران معرفی شد، پس از مخالفت کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با این عنوان به دلیل ثبت شدن جبهه اصلاح‌طلبان ایران توسط اشخاص دیگر، به جبهه اصلاحات ایران تغییر نام یافت. جبهه اصلاحات ایران قرار است در تشکیلات خود که با حضور قریب به اتفاق اصحاب اصلاح‌طلب و ۱۵ عضو حقیقی تشکیل شده است. سازوکارهای انتخاباتی و درنهایت رسیدن به نامزد نهایی را مشخص کند.

اعضای حقیقی در جبهه اصلاحات ایران عضو هیچ حزب و گروهی نیستند و به دلیل موقعیت و وزن سیاسی آنها در جبهه اصلاحات، عضو این نهاد اجماع‌ساز شدند.

بهزاد نبوی، سیدحسین مرعشی، محسن امین‌زاده، محسن میردامادی، محمدرضا جلایی‌پور، علیرضا علوی‌تبار، سیدحسن رسولی، سید سراج‌الدین موسوی، حسن صادقی، عماد بهاور، بدرالسادات مفیدی، فخرالسادات محتشمی‌پور، سیدمعروف صمدی، فاطمه سعیدی  و اسماعیل گرامی‌مقدم اعضای ۱۵ نفره حقیقی جبهه اصلاحات ایران را تشکیل می‌دهند.

اخیرا طی جلسه‌ای که کمیسیون ماده ۱۰ احزاب متشکل از نمایندگان وزارت کشور، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه تشکیل جلسه داده است، حضور اشخاص حقیقی را در ارکان جبهه‌های سیاسی مجاز ندانسته است.

با تأکیدی که کمیسیون ماده ۱۰ احزاب بر رعایت قانون در تشکیل جبهه‌های سیاسی دارد، به نظر می‌رسد که بهزاد نبوی از اعضای شاخص سازمان منحله مجاهدین انقلاب اسلامی که اکنون به عنوان رئیس این جبهه انتخاب شده است از این جایگاه کنار گذاشته شده شود.

حمزه امرایی دبیرکمیسون ماده ۱۰ احزاب ۵ روز پیش (۹۹/۱۲/۱۱) در نشستی با خبرنگاران گفته بود: بنا به نظر کمیسیون اشخاص حقیقی می توانند به عنوان مشاور استفاده شوند اما اشخاص حقیقی نمی توانند به عنوان کادر رهبری در این جبهه فعالیت کنند.

  • منبع خبر : فارس