نماینده مجلس: چند نفر در ستاد وزارت نفت به اسم کار بر روی دکل‌های جنوب، حقوق بالای ۷۰ میلیون تومان می‌گیرند؟
نماینده مجلس: چند نفر در ستاد وزارت نفت به اسم کار بر روی دکل‌های جنوب، حقوق بالای ۷۰ میلیون تومان می‌گیرند؟
رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1400 در واکنش به اظهارات معاون سازمان برنامه و بودجه درباره میزان مالیات بر حقوق در سال آینده گفت: آقایان نگران حقوق‌های بالای 33 میلیون تومان هستند. چند نفر در ستاد وزارت نفت به اسم کار بر روی دکل‌های جنوب، حقوق بالای 70 میلیون تومان می‌گیرند؟ چرا مجلس را متهم می‌کنید؟!

به گزارش سایت خبری مدارا؛ الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس و رئیس کمیسیون تلفیق بودجه در جریان جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس در خصوص بررسی تبصره‌های هزینه‌ای لایحه بودجه اظهار داشت: در بحث حقوق ورودی دیدیم که دولت چه اتهاماتی را متوجه مجلس کرد؛ ولی هیچ وقت از اینکه ارز ۳۸۰۰ تومانی را ۳۰ هزار تومان کرده‌اند به هیچکسی توضیح نداده‌اند.

وی افزود: آنهایی که پراید ۱۷ میلیون تومانی را به ۱۳۰ میلیون تومان رسانده‌اند و آن پدرشوهرها و پدرزن‌هایی که موز را به ۶۰ هزار تومان رسانده‌اند به هیچ‌کسی توضیح نداده‌اند حالا درباره حقوق‌ها به دروغ می‌گویند که مجلس می‌خواهد مالیات ۳۵ درصدی ببندد.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ گفت: مطابق جدول مالیات بر حقوق سال گذشته که از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شروع می‌شد، کسی که در سال ۹۹ حدود ۲۴ میلیون تومان حقوق می‌گرفته، ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مالیات داده است؛ همین فرد مطابق جدول مصوب کمیسیون تلفیق برای سال آینده، ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مالیات می‌دهد، آیا ما مالیات را اضافه کرده‌ایم؟!

نادران با بیان اینکه ما حجم پرداخت مالیات را نسبت به سال گذشته کاهش داده‌ایم، عنوان کرد: تمام کسانی که زیر ۳۲ میلیون تومان حقوق می‌گیرند، مشمول این قاعده هستند، اما آقایان نگران حقوق‌های بالای ۳۳ میلیون تومان هستند. چند نفر در ستاد وزارت نفت به اسم کار بر روی دکل‌های جنوب، حقوق بالای ۷۰ میلیون تومان می‌گیرند؟ چرا مجلس را متهم می‌کنید؟!

وی با بیان اینکه اینها همه محاسبات کارشناسی دارد، خاطرنشان کرد: تا این لحظه در مقابل برخی اظهارات سکوت کرده ایم که مبادا حرف احساسی زده شود.

نادران اضافه کرد: نظر ما این است که در سال ۱۴۰۰ افزایش حقوق‌ها بیش از ۲۵ درصد نباشد و لذا با پیشنهاد آقای خاندوزی نماینده تهران مبنی براینکه حقوق‌های پرداختی اسفند ۹۹ ملاک محاسبه باشد، موافقیم.

گفتنی است در پایان پیشنهاد سیداحسان خاندوزی نماینده مردم تهران در این رابطه به تصویب نمایندگان رسید.

  • منبع خبر : فارس