کد خبر : 169247
1400/5/4 19:46:30

احمدی نژاد: من اطلاع دارم که طالبان نقشه دارند که بعداً به سمت ایران تعرضاتی را داشته باشند!

رئیس دولت دهم گفت: مردم ایران نسبت به حوادث افغانستان بسیار حساس هستند چون احساس یگانگی، برادری و انسانی هست. مردم از این شرایط ناراحت هستند و اینکه یک گروهی از کجا اسلحه آورده است، تدارکات و پول دارد و راه می افتد و می خواهد کل افغانستان را فتح کند. خب معلوم است که مردم ناراحت هستند، نمی شود گفت احساس ناامنی می کنند ولی من اطلاع دارم که در نقشه آنها هست که بعدا به سمت ایران تعرضاتی را داشته باشند!

http://modara.ir/wp-content/uploads/2021/05/5561578.jpg
به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمود احمدی نژاد در گفت وگو با رادیونوروز افغانستان به پرسش هایی درباره طالبان و آینده افغانستان پاسخ داده است که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید:

* الان دولت هایی که به نوعی یک طرف قضیه ایستاده اند معلوم هستند. خطاب من به همه آنها بود چه آنهایی که به طالبان پول می دهند، چه آنهایی که آموزش می دهند، چه آنهایی که اسلحه می دهند، چه آنهایی که به دنبال تسلط بر افغانستان از طریق گروه ها هستند، چه کسانیکه اهداف نظام سلطه را دارند دنبال می کنند. همه اینها باید کنار بروند. اگر هم می خواهید پولی بدهید، به مردم افغانستان بدهید، به عمران و آبادانی کمک کنید، کمک کنید کارخانه و مزرعه ساخته شود. خطاب من به همه هست، یعنی استثنایی در آن نیست؛ ایران، پاکستان، عربستان، قطر، امارات، حتی ترکیه که البته ترکیه در قالب ناتو آنجا آمده بود، آمریکا و کشورهای اروپایی که اینها باید تقاص پس بدهند. این ها در جرم ها و ظلم هایی که در افغانستان اتفاق افتاد، شریک هستند. حالا سرشان را پایین انداخته اند و دارند می روند! بدانند که در آینده از این ها حساب‌کشی خواهد شد. هر کسیکه علیه هر ملتی اقدام کند و حقوق اساسی ملت ها را نادیده بگیرد، بداند که بزودی در دادگاه تاریخ محاکمه خواهد شد.

* ملت ایران هیچ منفعتی در دفاع از دخالت در کشورهای دیگر ندارد و ملت ایران این را قبول ندارد. آنجا هم اعلام کردم که ملت ایران راضی نیست که از حیثیت، منابع و امکانات او برای این گروه، آن گروه و یا هر گروه دیگری صرف بشود، اینها ربطی به ملت ایران ندارد. نکته دوم اینکه؛ آنهایی که این حرف ها را می زنند، اگر در همان چارچوب ادبیات قدرت و دخالت در افغانستان است که قطعا محکوم است، این را هم ملت قبول ندارد اما در مردم زمزمه ای می شود که اگر آن را برایتان بگویم، شاید جالب باشد. مردم می گویند طالبان اصلاح شده یا برخی تازه ماهیتشان را رو کرده اند؟

* اصولا مردم ایران نسبت به حوادث افغانستان بسیار حساس هستند چون احساس یگانگی، برادری و انسانی هست. مردم از این شرایط ناراحت هستند و اینکه یک گروهی از کجا اسلحه آورده است، تدارکات و پول دارد و راه می افتد و می خواهد کل افغانستان را فتح کند. خب معلوم است که مردم ناراحت هستند، نمی شود گفت احساس ناامنی می کنند ولی من اطلاع دارم که در نقشه آنها هست که بعدا به سمت ایران تعرضاتی را داشته باشند! منبع : دولت بهار

پربازدید ترین ها
آخرین اخبار