کد خبر : 169474
1400/5/6 12:44:00

مصدق: باید به جایی برسیم که مردم بگویند قوه قضاییه برای خودمان است

معاون اول قوه قضاییه گفت: من به عنوان یکی از مسئولان قوه قضاییه اعتراف می‌کنم که در طول ۴۰ ساله بعد از انقلاب نتوانستیم قوه قضاییه‌ای بسازیم که مورد انتظار رهبری باشد.

http://modara.ir/wp-content/uploads/2021/07/e6a47fbe-0dd5-4436-8272-6e9e20cd506e.jpeg
به گزارش سایت خبری مدارا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین مصدق در آیین تودیع و معارفه رئیس دیوان عدالت اداری،‌ اظهار کرد: ایام بسیار مبارک ماه ذی‌الحجه و عید بزرگ مسلمانان را تبریک عرض می‌کنم. حادثه غدیر خم برای ما صرفاً یک حادثه تاریخی نیست بلکه مبنای کلامی و اعتقادی دارد. حادثه غدیر خم از مقوله های تاریخی صرف نیست بلکه برای ما مسلمانان اساساً موضوع امامت که در غدیر پیش آمده، استمرار نبوت و اصالت است. موضوع ادامه رسالت و نبوت مساله بسیار مهمی است که روزانه در رفتارهای ما موثر است.

وی افزود: شخصیت امیرالمومنین هیچ وقت آنگونه که باید تبیین شود، تبیین نشده است. ائمه برای ما شناخته نشده است. قدر این را بدانیم که ما شیعه امیرالمومنین هستیم.ما امروز در قوه قضاییه مدعی هستیم که براساس آنچه که امیرالمومنین انجام داده است باید گام برداریم. من به عنوان یکی از مسئولان قوه قضاییه اعتراف می‌کنم که در طول ۴۰ ساله بعد از انقلاب نتوانستیم قوه قضاییه‌ای بسازیم که مورد انتظار رهبری است.

معاون اول قوه قضاییه بیان کرد: ما مسئولیت داریم که منویات آقای محسنی اژه‌ای را که همان منویات مقام معظم رهبری است، پیش ببریم. امروز ضرورت دارد برنامه‌ریزی عملیاتی برای اجرای بندهای شش گانه حکم انتصاب ریاست قوه قضاییه توسط رهبری داشته باشیم؛ نقشه راه ما همان شش موردی است که در حکم انتصاب آقای محسنی آمده است.

حجت‌الاسلام مصدق ادامه داد: ضرورت تداوم اجرای سند تحول و در عین حال آسیب‌شناسی یکی از برنامه‌های جدی ماست.

همه همکاران ما در سراسر کشور می‌دانند که سند تحول در زمان ریاست آقای رئیسی تدوین شده و آقای محسنی اژه‌ای اشراف کامل بر این سند داشته‌اند و همه دادگستری‌ها باید طبق این سند عمل کنند.

رئیس سابق دیوان عدالت اداری با بیان اینکه بسیار متأثرم از اینکه نتوانستم در دیوان عدالت اداری ادامه خدمت داشته باشم، گفت: ما باید نگاه مردم را نسبت به قوه قضاییه در خصوص مردمی بودن قوه قضاییه تغییر دهیم باید به جایی برسیم که مردم بگویند قوه قضاییه برای خودمان است.

وی اظهار کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمی، به عنوان معاون قضایی قوه قضاییه انتخاب شدند. انتظار آن است که در حوزه معاونت قضایی نیز در ادامه کارهای آقای مظفری گام‌های مثبتی برداشته شود. جا دارد نسبت به موضوع ۴۷۷ آقای رحیمی دقت بیشتری داشته باشند. فعلاً ماده ۴۷۷ تبدیل به این شده است که همه آرا قطعی یک مرحله دیگر بررسی شود. پرونده‌های زندانی دار باید اولویت ما باشد و آقای رحیمی باید به آنها اهمیت بدهند.

وی در پایان گفت: با همکاری همه همکاران در سراسر کشور، بسیار افقی روشنی برای قوه قضاییه می‌بینم. امیدواریم در آینده نزدیک قوه قضاییه‌‌ای در تراز انقلاب داشته باشیم. منبع : ایلنا

پربازدید ترین ها
آخرین اخبار