لزوم توجه ویژه به رسانه در گسترش فرهنگ قرآن و عترت
لزوم توجه ویژه به رسانه در گسترش فرهنگ قرآن و عترت

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم توجه ویژه به رسانه در گسترش فرهنگ قرآن و عترت تاکید کرد. ‌_سایت خبری مدآرا، عبدالهادی فقهی‌زاده صبح امروز (۱۲ مهرماه) در مراسم افتتاح استودیوی آفاق در قم، ضمن اشاره به حمایت معاونت قرآن و عترت از راه اندازی استودیو چند رسانه ای در […]معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم توجه ویژه به رسانه در گسترش فرهنگ قرآن و عترت تاکید کرد.

‌_سایت خبری مدآرا، عبدالهادی فقهی‌زاده صبح امروز (۱۲ مهرماه) در مراسم افتتاح استودیوی آفاق در قم، ضمن اشاره به حمایت معاونت قرآن و عترت از راه اندازی استودیو چند رسانه ای در موسسه آفاق نور الهدی گفت: کار ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بدون شک  پرداختن به هنر، فرهنگ و  رسانه است و در این میان معاونت قرآن و عترت عهده دار پرداختن به جوانب فرهنگ اسلامی است و قرآن و عترت سهم ویژه‌ای را به خود اختصاص می‌دهد.

وی افزود: امروزه بسیاری از نگرش‌ها دگرگون شده و ابزارهای جدید حوزه‌های جدید اندیشه‌ای را فراروی همگان گشوده است .

فقهی زاده با اشاره به گسترش نفوذ و تاثیر رسانه در دنیای امروز، ادامه داد: فعالیت های قرآنی را نمی توان جز با استفاده از ابزارهای نوین و نگرش های به روز شده پیش برد و بدون توجه ویژه به رسانه و فضای مجازی امکان پذیر نیست. همچنین عادت و انس دیرینه محافل قرآنی در کشور، به جلسات روخوانی و روانخوانی بسنده می کرد اما با نگرش صحیح و مثبت معاونت قرآن و عترت این ایده شکل گرفت.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بر اساس ایده معاونت قرآن و عترت ارشاد در یک فاز پنج استودیو قرآنی در شهر های تبریز مشهد یزد و قم  افتتاح شده است.

وی ادامه داد: نگاه ما در راه‌اندازی پنج استودیو به عنوان مرکز فعالیت‌های قرآنی بود و قم در مرکز علوم اهل بیت(ع) جایگاه ویژه ای دارد و بزرگ ترین مرکز علمی جهان تشیع به شمار می رود. در شهر قم سال هاست که با شدت بیشتری فعالیت ها و کلاس های تفسیر در سطوح عالی برگزار می شود و به جنبه های گوناگون هنر و رسانه در حوزه قرآن و عترت توجه می شود.

فقهی زاده با اشاره به این که قم در مرکز ایران پایگاه جدی به شمار می رود که می تواند شهرهای مجاور را پشتیبانی فرهنگی و تخصصی کند  بیان کرد: هدف از تاسیس و راه اندازی استودیو قرآنی در موسسه فرهنگی قرآن و عترت آفاق نورالهدی از جمله این است که کار های رسانه ای و مجازی و بین المللی قرآن و عترت در این مرکز که نتیجه همکاری دو جانبه دولت و مراکز مردمی است صورت بگیرد و بتواند فعالیت های این گونه را حمایت کند.

انتهای پیامSource link