روسیه برنامه‌ای برای حذف کامل دلار از اقتصادش ندارد
روسیه برنامه‌ای برای حذف کامل دلار از اقتصادش ندارد

برخی منابع آگاه گفته‌اند مقامات روسی در حال برنامه‌ریزی برای کاهش وابستگی اقتصاد روسیه به دلار هستند. _سایت خبری مدآرا به نقل از اسپوتنیک، این منابع گفته‌اند طرحی توسط آندری کاستین- مدیرعامل بانک دولتی “وی تی بی” روسیه، در دست اقدام است که به زودی به دیمیتری مدودف- نخست وزیر روسیه، ارائه می شود و هدفش […]برخی منابع آگاه گفته‌اند مقامات روسی در حال برنامه‌ریزی برای کاهش وابستگی اقتصاد روسیه به دلار هستند.

_سایت خبری مدآرا به نقل از اسپوتنیک، این منابع گفته‌اند طرحی توسط آندری کاستین- مدیرعامل بانک دولتی “وی تی بی” روسیه، در دست اقدام است که به زودی به دیمیتری مدودف- نخست وزیر روسیه، ارائه می شود و هدفش کاهش وابستگی اقتصاد روسیه به دلار است. این کار از طریق افزایش سهم روبل از مبادلات بین المللی انجام خواهد شد.

این منابع هم چنین گفته اند دولت با همکاری نهادهای مالی و بانکی در حال کار روی کاهش وابستگی اقتصاد به دلار از طریق ایجاد مکانیزم های جدید استفاده از ارزهای ملی در مبادلات با دیگر کشورها است.

پایگاه خبری “بل” پیشتر به نقل از سه منبع مدعی شده بود روسیه در حال برنامه ریزی برای طرحی است که به موجب آن اقتصاد به طور کامل از وابستگی به دلار رها می شود اما اظهارات جدید نشان می دهد چنین برنامه ای روی میز قرار نداشته و مقامات روسی به دنبال کاهش وابستگی به دلار هستند.

برنامه جدید دولت شامل محدودیت یا ممنوعیت استفاده از دلار نیست. این برنامه جدید توسط وزارت دارایی روسیه نیز پشتیبانی شده است. کاستین پیشتر در ملاقات ماه ژوئیه خود با پوتین از وی خواست تا از برنامه بانک متبوعش برای کاهش استفاده از زیرساخت های پرداخت خارجی و وابستگی به دلار حمایت کند.

انتهای پیام 

لینک منبع