کاهش ذخایر ارزی چین
کاهش ذخایر ارزی چین

بانک مرکزی چین اعلام کرد ذخایر ارزی این کشور تا پایان ماه سپتامبر با ۰.۷ درصد کاهش به ۳.۰۸۷ تریلیون دلار رسیده است. _سایت خبری مدآرا به نقل از شین‌هوا، وانگ چون یینگ- سخنگوی اداره ارزی بانک مرکزی چین – گفت این کاهش ناشی از نرخ ارز و تغییر قیمت دارایی‌های این بانک بوده است. […]بانک مرکزی چین اعلام کرد ذخایر ارزی این کشور تا پایان ماه سپتامبر با ۰.۷ درصد کاهش به ۳.۰۸۷ تریلیون دلار رسیده است.

_سایت خبری مدآرا به نقل از شین‌هوا، وانگ چون یینگ- سخنگوی اداره ارزی بانک مرکزی چین – گفت این کاهش ناشی از نرخ ارز و تغییر قیمت دارایی‌های این بانک بوده است. ژائو کینگ مینگ- کارشناس مسائل اقتصادی در موسسه ” فایننشیال فیوچرز اکسچنج” نیز گفت: اوراق قرضه یکی از بزرگ‌ترین ذخایر ارزی هر کشوری محسوب می‌شود و افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا باعث کاهش قیمت این اوراق شده است.

کاهش ۲ درصدی ارزش ین ژاپن نیز از دیگر عوامل کاهش ذخایر ارزی چین عنوان می‌شود. به گفته آقای ژائو، چین به دلیل تضعیف ارزش ین در ماه سپتامبر حدود ۱۰ میلیارد دلار زیان دیده است.  

مقامات چینی می‌گویند علی رغم فضای نامطمئن بین‌المللی، اقتصاد چین به قدر کافی برای حمایت از عملیات ارزی بانک مرکزی نیرومند است.

بانک مرکزی آمریکا با افزایش نرخ بهره، فشار بر ارزهای نوظهور از جمله یوان چین را افزایش داده است و این مساله می‌تواند به کاهش بیشتر ارزش آن‌ها و تقویت دلار منجر شود.

بانک مرکزی چین در چارچوب تسهیلات استقراضی میان مدت خود تاکنون ۵۳۲ میلیارد یوان به بازار تزریق کرده تا نقدینگی در سیستم بانکی این کشور را  در سطح معقول نگه دارد.

انتهای پیام

لینک منبع

بیشتر بخوانید:  پاسخ ریحانه پارسا به انتقادات از عکس‌های اخیرش