نحوه جبران افزایش نرخ ارز در طرح‌های عمرانی ابلاغ شد
نحوه جبران افزایش نرخ ارز در طرح‌های عمرانی ابلاغ شد

دستورالعمل نحوه جبران آثار ناشی از افزایش قیمت ارز در پیمان‌های ریالی فاقد تعدیل تدوین و از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد. _سایت خبری مدآرا، سازمان برنامه و بودجه پس از چهار ماه در تنظیم بخشنامه‌های جبران آثار افزایش قیمت ارز در پیمان‌های فاقد تعدیل با جلب همکاری دستگاه‌های اجرایی و […]دستورالعمل نحوه جبران آثار ناشی از افزایش قیمت ارز در پیمان‌های ریالی فاقد تعدیل تدوین و از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.

_سایت خبری مدآرا، سازمان برنامه و بودجه پس از چهار ماه در تنظیم بخشنامه‌های جبران آثار افزایش قیمت ارز در پیمان‌های فاقد تعدیل با جلب همکاری دستگاه‌های اجرایی و شورای هماهنگی تشکل‌های فنی – مهندسی به نتیجه رسید.

یکی از مشکلات نوسان قیمت ارز که از اواخر سال گذشته شروع شد و همچنان ادامه دارد، باعث شد بسیاری از قراردادهای پیمانکاری طرح‌های عمرانی که امکان تعدیل نداشتند و اصطلاحا هزینه قرارداد آنها فیکس است با نگرانی و مشکلاتی روبرو شوند.

بیشتر بخوانید:  شمار مصدومان سانحه کارخانه صباباتری "آرادان" گرمسار 21 نفر رسید

این مشکلات تا جایی پیش رفت که بسیاری از طرح‌ها با توقف روبرو شده و افزایش هزینه‌ها پاسخگوی اجرای طرح‌های عمرانی نبود. با توجه به اینکه پروژه‌های عمرانی دستگاه‌ها با برآورد قیمت‌های سال ۹۶ و ۹۷ امکان اجرا ندارد، مسئولان برای رونق و عملیاتی شدن طرح‌ها راهکار آن را تهیه کردند.

بدین منظور سازمان برنامه و بودجه کشور افزایش نرخ ارز را به عنوان تورم فرضی در قراردادها لحاظ کرده تا بتوان افزایش هزینه‌ها را جبران کند. در حقیقت دولت مابه‌التفاوت ناشی از افزایش قیمت ارز در طرح‌های پیمانکاری که امکان تعدیل ندارند را با دستورالعمل جدید تعدیل خواهد کرد.

انتهای پیام

لینک منبع