(تصاویر) درخشش صید بزرگ استقلال در بازی با سایپا
(تصاویر) درخشش صید بزرگ استقلال در بازی با سایپا

استقلال دیروز با گلهای وریا غفوری و دانشگر با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل سایپا به پیروزی رسد. اما درخشش صیاد منش خرید استقلال بیشتر از بازیکنان دیگر به چشم آمد.   اکثر پیشکسوتان فوتبالی معتقدند بازی صیاد منش یادآور تکنیکهای ناب مجاهد خزیراوی در استقلال است. اما اگر به سرنوشت مجاهد دچار نشود می […]


استقلال دیروز با گلهای وریا غفوری و دانشگر با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل سایپا به پیروزی رسد. اما درخشش صیاد منش خرید استقلال بیشتر از بازیکنان دیگر به چشم آمد.

 
اکثر پیشکسوتان فوتبالی معتقدند بازی صیاد منش یادآور تکنیکهای ناب مجاهد خزیراوی در استقلال است. اما اگر به سرنوشت مجاهد دچار نشود می تواند آینده خوبی را در فوتبال اروپا داشته باشد.
 
به گزارش ورزش سه، زنده کردن یک توپ مرده، چرخش و شوتی غیر قابل مهار به سمت دروازه گینه در جام جهانی باب آشنایی با ستاره‌ای بود که با اسم ویژه خود در ذهن‌ها ماند و در جوانی حالا عصای دست شفر و موثرترین بازیکن استقلال است.
 
 
شروع با جنجال در استقلال
اولین خرید استقلال بود، اما همین حالا هم وضعیت جدایی او از سایپا مشخص نیست؛ صیادمنش با یک برگه رضایت نامه از سایپا به مقصد ترکیه و گالاتاسرای جدا شد، اما شرایط برای او به شکلی پیش رفت که در پایان فصل به استقلال پیوست. قراردادی که سایپایی‌ها به آن اعتراض داشتند و همچنان هم دو باشگاه بر سر آن در حال چانه زنی هستند، اما صیادمنش با توجه به همه این موضوعات بازیکن استقلال شد و روز‌های خوب خود را در این تیم آغاز کرد.

بی توجه به اختلاف قد و قوای فیزیکی، صیادمنش حتی در سرزنی هم موفق بود و بالاتر از سارفور برای استقلال پرید.

عبور سلامت از جنجال فولادشهر
یک فیلم جنجالی ستاره جوان استقلال را به حاشیه برد؛ صیادمنش محروم شد و یک ماه از فوتبال دور ماند، اما عملکرد خوب این بازیکن و حمایت‌های مدیران و ورود به موقع فدراسیون باعث شد تا اللهیار با موفقیت و یک تجربه بزرگ از این بحران فاصله بگیرد.

درس بزرگی که می‌تواند در سال‌های آینده تبدیل به نقطه‌ای کلیدی در مسیر فوتبال این بازیکن شود و همچنان به او کمک کند تا بی حاشیه به پیش برود.

بیشتر بخوانید:  استارت السد برای دیدار با پرسپولیس

خستگی ناپذیر از ۷۰ دقیقه پرس، با رفت و آمد زیاد مدافعان سایپا را به اشتباه انداخت تا در نهایت سارفو به جای توپ، مچ پای او را زد؛ دردی به ارزش سه امتیاز.

ستاره‌ای که دایی و سایپا از دست دادند
علی دایی به رو کردن جوان‌های مستعد عادت دارد؛ مهدی طارمی آخرین آن است و البته جوانان زیادی همین حالا از او درس فوتبال می‌آموزند.

صیادمنش، اما به راحتی از دست دایی و سایپایی‌ها سر خورد تا در عصر یک روز پاییزی بلای جان تیم دایی شود.
یک گل و یک پاس گل برابرنفت مسجد سلیمان او را به موثر‌ترین بازیکن استقلال تبدیل کرد و حالا در دیدار با سایپا نیز با یک تیرک و گرفتن یک پنالتی به روز‌های خوب خود ادامه داد و بلای جان تیمی شد که آغاز فوتبال خود را از آنجا داشت.

اللهیار در دریبل زنی هم تبحر بالایی دارد؛ مدافعان سایپا و نفت مسجد سلیمان می‌توانند در این باره صحبت کنند. از یک پا دوپا تا سرتوپ و پا عوض کردن!

مسیر پیشرفت ادامه دارد
طاهری مربی استقلال خبر از ۴۵ دقیقه تمرین اختصاصی برای صیادمنش در هر تمرین داد و گفت که او به زودی تبدیل به یک تمام کننده شش دنگ می‌شود.

مهاجم جوان استقلال که جلوتر از اسم‌های دیگر حالا بهترین خرید استقلال است، اما لقب‌های زیادی ندارد. صیادمنش جوان نه آسنسیو، نه مسی و نه رونالدو و نه هیچ بازیکن دوم دیگری است. مهاجم شمالی و جوان استقلال اولین اللهیار فوتبال است. بازیکنی که می‌تواند امید کرانچار برای المپیک، شفر برای لیگ و حتی کی روش برای ۲۰۲۲ باشد.
 
عکاس: سجاد ایمانیان/ میزان
 
 

لینک منبع