بازدید از نحوه خدمت رسانی به زوار حسینی‌ پاکستان در مرز میرجاوه
بازدید از نحوه خدمت رسانی به زوار حسینی‌ پاکستان در مرز میرجاوه

مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سازمان بسیج مستضعفین کل کشور و دبیر ستاد اربعین سپاه از مرز میرجاوه و نحوه خدمت رسانی به زوار حسینی از کشور پاکستان بازدید کرد. ‌_سایت خبری مدآرا- ‌سردار یعقوب سلیمانی در این بازدید وحدت، همدلی، خدمت و تکریم زائرین حسینی در این منطقه را زبانزد خاص و […]مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سازمان بسیج مستضعفین کل کشور و دبیر ستاد اربعین سپاه از مرز میرجاوه و نحوه خدمت رسانی به زوار حسینی از کشور پاکستان بازدید کرد.

‌_سایت خبری مدآرا- ‌سردار یعقوب سلیمانی در این بازدید وحدت، همدلی، خدمت و تکریم زائرین حسینی در این منطقه را زبانزد خاص و عام عنوان کرد و از مشارکت فعال سران طوایف، عشایر و علما در تکریم زوار حسینی و مهمان نوازی و ارائه خدمت به ایشان قدردانی کرد‌.

سردار سلیمانی در این دیدار مردمی ضمن بازدید از چگونگی خدمات رسانی به زوار پاکستانی با سران طوایف و عشایر و بسیجیان مرزدار منطقه میرجاوه دیدار و گفت و گو کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان نیز گفت: ورود زائران اربعین حسینی از پاکستان به مرز این استان از یک هفته گذشته آغاز شده است‌.

حجت الاسلام مومنی مقدم افزود: این زوار در زائر‌سرای شهر مرزی میرجاوه اسکان داده شده اند‌.

نخعی‌، سرپرست فرمانداری زاهدان هم در جلسه فوری که در زائرسرای امام رضا (ع) زاهدان تشکیل شد، گفت: به دلیل ورود یک باره ۶۵۰۰ زائر به این محل در چند شب گذشته و با توجه به سرمای شهر زاهدان به طور ناگهانی با کمبود پتو مواجه شدیم که با فراخوان عمومی‌، حجم زیادی از پتو و وسایل رفاهی با همت مردم و مسئولان در اختیار زائران قرار گرفت‌.

بیشتر بخوانید:  گلایه از انتقال آمبولانس‌ اورژانس اجتماعی در 2 شهر استان گلستان

نخعی ضمن تشکر از پیگیری مسئولان دستگاه های اجرایی بیان کرد: میزبانی از زائران امام حسین(ع) توفیقی است که نصیب مردم این استان شده و شاهد بودیم که همه شهروندان اعم از شیعه وسنی با اهداء پتو و مایحتاج مورد نیاز ستاد، در امر میزبانی در خور شان از زائران پاکستانی سهیم شدند و بار دیگر مهمان نوازی خود را به اثبات رساندند‌.

فرماندار زاهدان گفت: پیش بینی شده که در روزهای اینده نیز زائران با تعداد بالا وارد استان شوند و هنوز هم نیازمند کمک های انسان دوستانه مردم هستیم و همه محبان اهل بیت می توانند کمک های نقدی و غیرنقدی خود را از کانال ستاد مردمی اربعین اهدا کنند که به همین منظور شماره حساب ۸_۱۱۵۰۳۱۳۱_۴۳_۲۴۱۰ و شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۱۱۲۴۵۰۶۰۱۲ به منظور واریز وجوهات نقدی شهروندان برای خدمت رسانی بهتر به زوار حسینی کشور پاکستان نزد بانک انصار به نام ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان دایر شده است‌.

دکتر هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در بازدید از زائر‌سرای امام رضا گفت: در ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر مراقبت های بهداشتی بیش از ۳۰۰ مورد ویزیت سرپایی برای زائران حسینی از کشور پاکستان انجام شده است.

انتهای پیامSource link