(تصاویر) اعتراض مخالفان جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا در لندن
(تصاویر) اعتراض مخالفان جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا در لندن

صد‌ها هزار نفر از مخالفان جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا روز شنبه در خیابان‌های لندن، پایتخت این کشور دست به تظاهرات زدند و خواستار برپایی یک همه پرسی مجدد از سوی دولت برای تعیین سرنوشت برکسیت و آگاهی از دیدگاه مردم در باره توافق احتمالی با اتحادیه اروپا بر سر چگونگی خروج از این مجموعه […]


صد‌ها هزار نفر از مخالفان جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا روز شنبه در خیابان‌های لندن، پایتخت این کشور دست به تظاهرات زدند و خواستار برپایی یک همه پرسی مجدد از سوی دولت برای تعیین سرنوشت برکسیت و آگاهی از دیدگاه مردم در باره توافق احتمالی با اتحادیه اروپا بر سر چگونگی خروج از این مجموعه شدند.

برگزار کنندگان شمار افراد شرکت کننده در این تظاهرات پرشمار و کم سابقه را بیش از پانصد هزار نفر اعلام کردند.

شرکت کنندگان در تظاهرات پرچم‌های آبی و طلایی اتحادیه اروپا را در دست داشتند و پلاکارد‌هایی با خود حمل می‌کردند که بر روی آن‌ها شعار‌هایی با مضمون «بلوکه کردن برکسیت» نوشته شده بود.

بیشتر بخوانید:  محمود صادقی: ممکن است اصلاح‌طلبان ۱۴۰۰ از لاریجانی حمایت کنند

این راهپیمایی بزرگ در حالی برگزار می‌شود که ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در پی ناکامی مجدد از حصول توافق با رهبران اروپایی در بروکسل بر سر چگونگی جدایی از اتحادیه هفته‌ای طوفانی و پرتلاطم را پشت سر گذاشت. وی همچنین در جریان این مذاکرات با دادن امتیاز‌های بیشتر به طرف‌های اروپایی خشم اعضای حزب تحت رهبری خود را نیز برافروخت.

 

لینک منبع