۱۳ آبان نماد خوش اقتدار و استقلال یک ملت است
۱۳ آبان نماد خوش اقتدار و استقلال یک ملت است

جمعیت دفاع از ملت فلسطین در اطلاعیه‌ای از مردم ایران برای شرکت در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان دعوت کرد. _سایت خبری مدآرا در این بیانیه آمده است:  سیزده آبان در تاریخ ملت ایران حلاوتی ماندگار دارد. روزی که ابهت ابرقدرت آمریکا فروریخت. روزی که آمریکا از ایران به بیرون پرت شد. روزی که ملت از […]جمعیت دفاع از ملت فلسطین در اطلاعیه‌ای از مردم ایران برای شرکت در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان دعوت کرد.

_سایت خبری مدآرا در این بیانیه آمده است:  سیزده آبان در تاریخ ملت ایران حلاوتی ماندگار دارد. روزی که ابهت ابرقدرت آمریکا فروریخت. روزی که آمریکا از ایران به بیرون پرت شد. روزی که ملت از نیم قرن جنایت آمریکا و رژیم مزدور پهلوی عقده گشود.

سیزده آبان روز بزرگی است، بزرگتر از ۲۲ بهمن. زیرا در بهمن رژیم وابسته به آمریکا را ساقط کرد و در آبان خود آمریکا را از ایران اخراج کرد. چهل سال ایران در مقابل همه فشارها و تهدیدات مجموعه جریان سلطه به رهبری آمریکا ایستادگی کرد و در همه این چهل سال یک شعار واحد در راس همه این ایستادگی‌ها قرار داشت ” مرگ بر آمریکا.”

مرگ بر آمریکا صرفا یک شعار نیست بلکه مانیفست ملت ایران برای استقلال و برای بازگشت به شکوهی است که قرن‌ها از آن باز داشته شده است. مرگ بر آمریکا در واقع “نه” بزرگ یک ملت است به وابستگی به دیگری. مرگ بر آمریکا یک لبیک به خودباوری یک ملت است. مرگ بر آمریکا سلام شیرینی است به عزت و شکوه یک ملت به نام ایران.

چهل سال است ملت ایران مجموعه‌ای از فشارها و تهدیدات را تحمل کرده است و نه تنها “وا” نداده است، بلکه قامت افراشته‌تر داشته است. چهل سال است استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل با رژیم‌های وابسته عربی منطقه از برنامه‌های خود برای جلوگیری از “نفوذ” ایران در سطح منطقه خبر می‌دهند و از هزینه‌هایی که در این عرصه کرده‌اند سخن می‌گویند.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا رسما اعلام کرد؛ دولت این کشور بیش از هفت تریلیون دلار برای جلوگیری از “نفوذ” ایران در سوریه و عراق هزینه کرده است، اما در این راه نه تنها دستاوردی نداشته است، بلکه ایران هم در عراق و هم در سوریه و هم در دیگر کشورهای منطقه از نفوذ عمیقی برخوردار شده است. امیر سابق قطر در شبکه الجزیره این کشور رسما اعلام می‌کند رژیم‌های عربی بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار برای نابودی سوریه به عنوان حلقه طلایی محور مقاومت به رهبری ایران هزینه کرده‌اند، اما موفقیتی کسب نکرده‌اند. اینک ایران از چنان رفعتی برخوردار است که کشور روسیه به عنوان یک قدرت بزرگ جهانی خود را برای شکست مهم‌ترین رقیب و دشمن خود یعنی آمریکا ناگزیر از ماندن در کنار ایران می‌داند. روسیه برای شکست آمریکا در سوریه با ایران رای‌زنی می‌کند ترکیه که زمانی در اوج وابستگی به آمریکا بود اینک در بحران سوریه که یک تهدید امنیتی برای این کشور محسوب می‌شود در کنار ایران و روسیه قرار گرفته است. کشورهای اروپایی که شهره در سیاست‌های امپریالیستی و استعماری هستند برای حل چندین بحران در سطح منطقه به سمت ایران به عنوان مهمترین و موثرترین کشور منطقه آمده‌اند.

چهل سال با شعار مرگ بر آمریکا و شعار همزاد آن یعنی مرگ بر اسرائیل گذشت و اینک مراکز نظامی و امنیتی اسرائیل تاکید دارند استمرار حیات اسرائیل با جدی‌ترین تهدید تمام دورانش روبه‌رو است که خاستگاهش ایران است، یعنی شعار مرگ بر اسرائیل به حوزه عمل گام نهاده است.

آمریکا با اشغال دو کشور افغانستان و عراق در دو سوی شرق و غرب ایران تلاش کرد ایران را محاصره کند، اما ایران اکنون پرنفوذترین کشور در افغانستان و عراق است. نفوذی که تنها بر پایه حسن همجواری و یاریگری اسلامی به وقت نیاز ایجاد شده است.

چهل سال گذشت و ایران انقلابی ماند. چهل سال گذشت و اندیشه انقلاب اسلامی، در گستره جهان اسلام گسترده شد. چهل سال گذشت و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل در جهان اسلام فراگیر شد، یعنی چهل سال گذشت و ایران با تکیه بر آرمان‌های انقلابی‌اش قامت افراشته ایستاده است. اینک در چهل‌ سالگی انقلاب ایران، نقاب‌ها از چهره دور کرده‌اند و آشکارا به میدان آمده‌اند.

ترامپ در نشست ریاض با حضور ۵۴ رهبر کشورهای اسلامی برای مقابله با نفوذ ایران دستورالعمل تشکیل ناتوی عربی را با حضور آمریکا و اسرائیل صادر می‌کند. رژیم‌های عربی موظف به آشکارسازی روابط با اسرائیل می‌شوند. اسرائیلی که به فرموده قرآن کریم شدیدترین و بدترین دشمن نسبت به مومنان است.”لتجدن اشدالناس عداوه للذین امنو الیهود والذین اشرکو” و با این انتخاب خود مصداقی روشن برای “والذین اشرکو” شدند، یعنی در دشمنی با جهان اسلام با یهود برابر شدند.

آمریکا و اسرائیل و رژیم‌های وابسته عربی با هیاهوی بسیار و باخبر دادن از طرح و برنامه‌های خود برای منطقه و ایران تلاش دارند بر ناکامی‌ها و شکست‌هایشان در برابر اراده ملت بزرگ ایران و دیگر مللی که با تاسی از اسلام و انقلاب، اراده بزرگی کرده‌اند، سرپوش نهاده و به نوعی با ایجاد فضای ترس و ناامیدی در جوامع اسلامی و خصوصا ایران، خود را برنده این جنگ چهل ساله نشان داده و امیدوارند که با این اقدام در جامعه ایران تخم تردید و تسلیم بکارند.

غافل از این‌که ملتی که حلاوت پیروزی بزرگ را چشیده و شیرینی بازگشت به عزت و شکوه در مذاق‌اش خوش نشسته است و اراده کرده است تا جایگاه تاریخی خود را بازیابد، هرگز از سختی‌ها و مرارت‌ها نمی‌هراسد و ناامیدی در آن راهی ندارد، بلکه هر روز که می‌گذرد شاداب‌تر گام به سمت و سوی قلل رفعت و جلال می‌نهد. حضور پرشور در اربعین امسال خود گواهی است آشکار براین معنا. امسال ارزش ریال در برابر ارزهای خارجی افت شدید داشت و هزینه‌های سفر به عراق برای اربعین چهار برابر شد، اما بیش از دو میلیون ایرانی عاشق به خیل اربعین پیمانان پیوستند، زیرا اربعین را دیانت عین سیاست و سیاست عین دیانت می‌دانند.

پس تردید نباید کرد که هیاهوی آمریکا و اسرائیل و جاهلیت مدرن در واقع پنهان کردن ترس و شکست‌هایشان از اراده ایران اسلامی است و ملت ایران با حضور شکوهمند خود در مراسم سیزده آبان که در ایران به روز مبارزه با اساتکبار جهانی نامگذاری شده است، خبر از استمرار اراده خود برای رسیدن به آرمان بزرگ ایران خواهند داد تا امید همچنان در میان ملل مستضعف بدرخشد.

انتهای پیام

لینک منبع