سناتور ماساچوست: ترامپ با نقض برجام گامی خطرناک برداشته است
سناتور ماساچوست: ترامپ با نقض برجام گامی خطرناک برداشته است

سناتور ماساچوست از نقض یکجانبه برجام توسط دونالد ترامپ و اعمال مجدد تحریم‌های ضدایرانی انتقاد کرد. _سایت خبری مدآرا، الیزابت وارن، سناتور ماساچوست در انتقاد از اعمال مجدد تحریم‌های ضدایرانی دونالد ترامپ در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: این هفته، دونالد ترامپ آخرین گام خطرناک در جهت نقض توافق هسته‌ای با ایران (برجام) – […]سناتور ماساچوست از نقض یکجانبه برجام توسط دونالد ترامپ و اعمال مجدد تحریم‌های ضدایرانی انتقاد کرد.

_سایت خبری مدآرا، الیزابت وارن، سناتور ماساچوست در انتقاد از اعمال مجدد تحریم‌های ضدایرانی دونالد ترامپ در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: این هفته، دونالد ترامپ آخرین گام خطرناک در جهت نقض توافق هسته‌ای با ایران (برجام) – که به طور موفقی از سال ۲۰۱۵، راه‌های دسترسی ایران به بمب هسته‌ای را مسدود کرده بود – برداشته است. خروج یکجانبه از این توافق، ما را از متحدان‌مان جدا می‌کند و سطح امنیت‌مان را کاهش می‌دهد.

_سایت خبری مدآرا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ماه مه همزمان با خروج از برجام گفت که تحریم‌ها علیه ایران را بازمی‌گرداند بخش دوم این تحریم‌ها در موعد مقرر، یعنی پنجم نوامبر اعمال شد. واشنگتن همچنین، ۷۰۰ نهاد و شخص ایرانی را در فهرست سیاه تحریم‌های خود قرار داد.

رهبر معظم هفته گذشته، هدف آمریکا از جنگ و تحریم اقتصادی در طول ۴۰ سال گذشته را فلج کردن و عقب نگه داشتن کشورمان دانستند و تصریح کردند: در این جنگ اقتصادی آنچه اتفاق افتاده، بر خلاف خواست آمریکاست، زیرا حرکت به سمت خودکفایی و تولید در داخل، سرعت گرفته و امروز صدها گروه فعال از جوانان خوش‌فکرِ دانشگاهی مشغول فعالیت‌ها و کارهای مهمی در کشور هستند.

ایشان سپس به شرایط آمریکا در جهان اشاره کردند و افزودند: در یک نگاه وسیع تر، قدرت و اقتدار و هیمنه آمریکا در دنیا، رو به افول و زوال است و آمریکای امروز به مراتب ضعیف تر از آمریکای چهار دهه قبل است.

دیگر طرف‌های برجام، شامل اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان و انگلیس با صدور بیانیه‌ای مشترک از بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران «عمیقا» ابراز تاسف و تاکید کردند که این کشورها و اتحادیه اروپا از شرکت‌هایی که تبادلات تجاری قانونی با ایران دارند حمایت می‌کنند.

وزیران امورخارجه اروپایی همچنین بر تعهد خود برای همکاری و به‌ویژه حفظ راه‌های ارتباط مالی با ایران و تضمین ادامه صادرات نفت و گاز ایران تاکید کردند.

انتهای پیام

لینک منبع