واکنش نماینده مجلس به رفتار “فرهاد مجیدی”
واکنش نماینده مجلس به رفتار “فرهاد مجیدی”

عضو فراکسیون ورزش مجلس با انتقاد از رفتار بازیکن سابق استقلال در مواجهه با پلیس، گفت: در کشور ما شهروند درجه یک و دو وجود ندارد و همه در برابر قانون یکسان هستند. به گزارش سایت خبری مدآرا:غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  با اشاره به فیلم منتشر شده در فضای مجازی در خصوص مواجهه فرهاد مجیدی با […]

عضو فراکسیون ورزش مجلس با انتقاد از رفتار بازیکن سابق استقلال در مواجهه با پلیس، گفت: در کشور ما شهروند درجه یک و دو وجود ندارد و همه در برابر قانون یکسان هستند.


به گزارش سایت خبری مدآرا:غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  با اشاره به فیلم منتشر شده در فضای مجازی در خصوص مواجهه فرهاد مجیدی با پلیس در بزرگراه مدرس، اظهار کرد: متأسفانه برخی خود را در برابر قانون به دلیل جایگاهی مردم به آن‌ها داده‌اند، مصون می‌دانند اما ما باید یاد بگیریم که قانون حرف اول و آخر را در کشور می‌‎زند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید بدانیم همه در برابر قانون یکسان هستیم، گفت: البته شاید مردم هم در این مسر بی تقصیر باشند چراکه فردی زمانی در این کشور رئیس جمهور شد که به محض قرار گرفتن در کرسی ریاست جمهوری اعلام کرد “من فلان قانون را قبول ندارم” همین ادبیات قبول نداشتن قانون به کف خیابان آمد و متأسفانه فرهنگ بی قانونی به جامعه تزریق شد.

برخی به دلیل جایگاهی که مردم به آنان داده‌اند خود را فراتر از قانون می‌دانند

وی با بیان اینکه حتی اجرای قانون بد بهتر از اجرا نکردن آن است، ادامه داد: برخی به دلیل جایگاهی که مردم به آن‌ها داده‌اند خود را فراتر از قانون تصور می‌کنند و این موضوع بعضاً در میان مقامات، سیاسیون و ورزشی‎ها هم وجود دارد. ما زمانی می‌توانیم رشد کنیم که قانون بر کشور حاکمیت داشته باشد.

بیشتر بخوانید:  نماینده اصولگرای مجلس: مشخص نیست اصولگرایان اکثریت مجلس یازدهم باشند

پذیرش قانون تنش‌های سیاسی و اجتماعی را از بین می‌برد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه احترام، پذیرش و اجرای قانون ما را از تنش‌ها و درگیری‌های اجتماعی و سیاسی به دور می‌کند، افزود: قانون قابل چانه زنی و لابی کردن نیست و ما در کشورمان شهروند درجه یک و دو نداریم که در برابر قانون متفاوت باشند.

جعفرزاده اضافه کرد: از سوی دیگر مجری قانون نیز در برابر اجرای قانون نباید ترسی به خود راه دهد و قاطعیت لازم برای اجرای قانون داشته باشند.

در دوره‌ای هشت ساله حاکمیت قانون در کشور وجود داشت

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس اضافه کرد: در سال‌های ۷۶ تا ۸۴ وضعیت کشور به نحوی شده بود که قانون بر کشور حاکم شده بود ولی پس از آن برخی مناسبت‌ها در هم شکست و برخی تلاش کردند که با زور فردی و شخصی از جایگاه خود سوء استفاده کنند.

وی افزود: مردم پس از بازگشت از سفرهای اروپایی همواره از نظم و اجرای قانون در کشورهای اروپایی تعریف می‎کنند و امروز حتی حاکمیت قانون در بسیاری از کشورهای عربی نیز برقرار شده است و امیدوارم حاکمیت قانون در کشور ما نیز بیشتر از گذشته حاکم شود./خانه ملت