نماینده بیجار از مامور راهور عذرخواهی کرد
نماینده بیجار از مامور راهور عذرخواهی کرد

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از بررسی پرونده سلحشوری نماینده تهران درباره‌ی نطق خود و تعیین تکلیف پرونده کریمی نماینده بیجار در پی درگیری با یکی از ماموران نیروی انتظامی در جلسه هیات نظارت خبر داد و گفت: با توجه به عذرخواهی آقای کریمی مامور راهور نیز از شکایت خود صرف نظر کرد اما […]

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از بررسی پرونده سلحشوری نماینده تهران درباره‌ی نطق خود و تعیین تکلیف پرونده کریمی نماینده بیجار در پی درگیری با یکی از ماموران نیروی انتظامی در جلسه هیات نظارت خبر داد و گفت: با توجه به عذرخواهی آقای کریمی مامور راهور نیز از شکایت خود صرف نظر کرد اما هیات نظارت تذکرات لازم را به این نماینده داد.


به گزارش سایت خبری مدآرا: محمد جواد جمالی در توضیح جلسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، گفت: هیات نظارت درباره‌ی پرونده‌ی آقای حمدالله کریمی نماینده بیجار بعد از بررسی‌های متعدد و رفت و آمدهای نماینده شاکی و ناجا به جمع بندی رسیدد.

وی توضیح داد: هیات نظارت بر لزوم حفظ اقتدار پلیس تاکید کرد و از زحمات پلیس در همه‌ی مقاطع و در همه زمینه‌ها تشکر کرد. قطعاً نمایندگان مجلس نیز پشتیبان و قدردان پلیس هستند.

جمالی با بیان این که هیات نظارت اقدام کریمی را تایید نکرد گفت: آقای کریمی از مامور ناجا عذر خواهی و تاکید کرد که اگر دوباره به آن شرایط برگردد آن اقدام را انجام نمی‌دهد. پرسنل ناجا بدانند که نمایندگان مجلس همواره پشتیبان و قدردان آنها هستند.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در جمع بندی گفت: مامور راهبر در این جلسه تاکید کرد که به صورت داوطلبانه شکایت کردند و فشاری از سوی سازمان و فرمانده او نبوده و با توجه به عذرخواهی صورت گرفته از شکایت خود صرف نظر کرد؛ البته با این وجود هیات نظارت تذکرات لازم را به نماینده داد.

جمالی با اشاره به بررسی پرونده سلحشوری نماینده تهران گفت: خانم سلحشوری امروز برای ارائه دفاعیات خود در خصوص نطقشان در جلسه هیات حاضر شد و توضیح داد که نطقش طبق مواد ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی بوده که در آن اجازه داده نماینده درباره‌ی همه مسائل کشور اظهار نظر کند. با توجه به ارائه این دفاعیات هیات نظارت بعد از بررسی‌های لازم رای را صادر می‌کند و نظرش را به قوه قضائیه اعلام خواهد کرد.

وی با بیان این که پرونده شکایت آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی از قاضی‌پور نماینده ارومیه در هیات بررسی شد گفت: آقای قاضی پور صحبت‌هایی درباره‌ی ساخت و ساز مجلس داشته است که امروز در جلسه هیات توضیحات خود را ارائه داد. قرار شد هیات از مسئولان وقت امور مالی و مهندسی و بازرسی مجلس استعلامات لازم را گرفته و بررسی‌های خود را انجام دهد.

وی در پایان گفت: یکی دیگر از نمایندگان برای بررسی شکایت یکی از قضات استانشان و مسئولان اداره پست آن استان در جلسه امروز هیات حاضر شد که بعد از توضیحات ارائه شده قرار شد هیات جلسه‌ای با معاونت پارلمانی وزارت ارتباطات داشته باشد تا بعد از اخذ نظرات آنها اظهار نظر صورت گیرد.

چندی پیش حمدالله کریمی نماینده بیجار با یکی از ماموران نیروی انتظامی در فرودگاه مهرآباد درگیری داشت که منجر به شکایت نیروی انتظامی از این نماینده شد.