قوه قضاییه اگر نیمی از توان خود را که برای مقابله با نشریات، فعالان محیط زیستی و … می‌گذارد برای دکل نفتی می‌گذاشت، وضعیت به اینجا نمی‌کشید
قوه قضاییه اگر نیمی از توان خود را که برای مقابله با نشریات، فعالان محیط زیستی و … می‌گذارد برای دکل نفتی می‌گذاشت، وضعیت به اینجا نمی‌کشید

اولین جلسه رئیس جدید قوه قضاییه با نمایندگان طیف‌های محتلف از تشکل‌های دانشجویی در حالی برگزار شد که دانشجویان با صراحت سخنان خود را مطرح کرده و آیت‌الله رئیسی نیز به سوالات آنها پاسخ داد. به گزارش سایت خبری مدآرا،  سید یوسف سلطانیان دبیر انجمن اصلاح طلب دانشگاه شریف در این نشست خطاب به رییس دستگاه […]

اولین جلسه رئیس جدید قوه قضاییه با نمایندگان طیف‌های محتلف از تشکل‌های دانشجویی در حالی برگزار شد که دانشجویان با صراحت سخنان خود را مطرح کرده و آیت‌الله رئیسی نیز به سوالات آنها پاسخ داد.


به گزارش سایت خبری مدآرا،  سید یوسف سلطانیان دبیر انجمن اصلاح طلب دانشگاه شریف در این نشست خطاب به رییس دستگاه قضا گفت: مبارزه با فساد نه تنها در جامعه بلکه در درون قوه قضاییه باید عملی شود، چرا که برخی از قضات امروز دچار فساد هستند و برخی دیگر هم بر اساس طیف سیاسی خود رای می دهند برای مثال برخی از دانشجویان به ۷ سال زندان محکوم می شوند اما سعید مرتضوی تنها به ۲ سال زندان محکوم شده است.

وی در انتقاد صریح دیگری گفت: اگر قوه قضاییه نیمی از توان خود را که برای مقابله با نشریات، حقوق زنان، فعالان محیط زیستی و اجتماعی می گذارد برای دکل نفتی می گذاشت، وضعیت به اینجا نمی کشید.

سلطانیان در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به این که با عدم شفافیت و عدم پاسخگویی قوه قضاییه روبرو هستیم گفت در بسیاری از پرونده ها اعلام می شود که شما از پرونده اطلاع ندارید.

مهرداد پولادی دبیر انجمن اصلاح طلب دانشگاه تهران هم با تاکید بر بازداشت هایی که وی معتقد بود به اشتباه صورت می گیرد، پیشنهاد داد تا راه جبرانی از طریق دلجویی از این افراد انجام شود.

محمد حدادی دانشجوی پزشکی هم در ادامه با اشاره به ستاد حقوق بشر قوه قضاییه خواستار فعال شدن آن شد و از طرفی پیرامون مبارزه با مفاسد اقتصادی به دو مورد عدم شفافیت و دیر هنگام بودن آن مانند دیر برخورد کردن با مسئولین دولت های نهم و دهم اشاره کرد. او در بخش دیگری از صحبت هایش هم گریزی به طب اسلامی زد و عنوان کرد عده ای با این نام مردم را گمراه کرده اند.