شهر زیرزمینی نوش آباد به بهانه روزه خواری مسافران پلمپ شد
شهر زیرزمینی نوش آباد به بهانه روزه خواری مسافران پلمپ شد

شهر زیرزمینی نوش آباد که این روزها با استقبال چشمگیر مسافران روبرو بود به بهانه روزه خواری مسافران پلمپ شد. در حالی که بنا بر احکام شرعی مسافر نمی‌تواند و نباید روزه بگیرد. به گزارش سایت خبری مدآرا، کانال مرکز پژوهشی کاشان شناسیِ دانشگاه کاشان در توضیح این خبر نوشت: این اقدام شگفت در روزجهانی موزه […]

شهر زیرزمینی نوش آباد که این روزها با استقبال چشمگیر مسافران روبرو بود به بهانه روزه خواری مسافران پلمپ شد. در حالی که بنا بر احکام شرعی مسافر نمی‌تواند و نباید روزه بگیرد.


به گزارش سایت خبری مدآرا، کانال مرکز پژوهشی کاشان شناسیِ دانشگاه کاشان در توضیح این خبر نوشت: این اقدام شگفت در روزجهانی موزه و هفته میراث فرهنگی انجام شد و این در حالی است که تمام آثار تاریخی و گردشگری کشور به جز شهر زیرزمینی نوش‌آباد در ماه رمضان قابل بازدید است.در سال‌های اخیر مشاغل زیادی در نوش آباد و شهرهای اطراف حول محور این اثر تاریخی شکل گرفته است، اما از امروز ده‌ها شغل از مردم نوش آباد گرفته شد و تعداد بیکاران منطقه افزایش یافت.

گفتنی است که شهر زیرزمینی نوش آباد با بیش از هزار سال قدمت پس از باغ فین پربازدیدترین مکان تاریخی در کاشان و آران و بیدگل است و شهرت جهانی دارد.