شادی را ابتدا خودمان در درون خلق کنیم
شادی را ابتدا خودمان در درون خلق کنیم

ما خودمان باید قبل از ورود به محفلی، آمادگی این را داشته باشیم که لحظات شادی آفرینی را برای خودمان تجسم کنیم و آنگاه با ورود به آن محفل، ناخودآگاه لبخند و شادی داشته باشیم. به گزارش سایت خبری مدآرا، یلدا زارعی، روانشناس، شادی کردن را امری درونی تلقی کرد و گفت: به طور معمول ما ایرانی‌ها […]

ما خودمان باید قبل از ورود به محفلی، آمادگی این را داشته باشیم که لحظات شادی آفرینی را برای خودمان تجسم کنیم و آنگاه با ورود به آن محفل، ناخودآگاه لبخند و شادی داشته باشیم.


به گزارش سایت خبری مدآرا، یلدا زارعی، روانشناس، شادی کردن را امری درونی تلقی کرد و گفت: به طور معمول ما ایرانی‌ها خیلی به دنبال این هستیم که اتفاقی خنده دار یا فرح بخش برایمان به وجود بیاید و آن وقت بخندیم و شادی کنیم در حالی که از دیدگاه من به عنوان یک روانشناس، شادی باید درونی باشد یعنی خودمان باید مخترع و سازنده لحظات شاد در درونمان باشیم حتی اگر با مشکلاتی در زندگی دست و پنجه نرم می‌کنیم.

این مدرس مهارت‌های زندگی ادامه داد: وقتی ما از درون شاد باشیم به راحتی می‌توانیم در هر محیطی که قرار گرفتیم خیلی خوب با دیگران ارتباط برقرار کنیم و در عین حال، خودمان هم از زندگی و محیط لذت ببریم و این نیازمند یادگرفتن یکسری تکنیک‌هایی است که در گفت وگوهای بعدی به آن اشاره خواهم کرد.

یلدا زارعی تصریح کرد: قرار نیست وقتی به یک تئاتر کمدی یا محفلی شادگونه دعوت می‌شویم انتظار داشته باشیم که محیط، عاملی برای خنده و شادی ما باشد. ما خودمان باید قبل از ورود به محفلی، آمادگی این را داشته باشیم که لحظات شادی آفرینی را برای خودمان تجسم کنیم و آنگاه با ورود به آن محفل، ناخودآگاه لبخند و شادی داشته باشیم و این یک تمرین برای افراد است که هر لحظه خود را شاد کنند.

نویسنده کتاب معجون یادگیری، در پاسخ به این پرسش که برخی افراد اعتقادی به شادی کردن با وجود مشکلات ندارند اظهار داشت: خیلی از خانم‌ها و آقایان هستند که این اعتقاد را دارند که با وجود مشکلات اقتصادی و معیشیتی و دیگر مشکلات درون خانوادگی نمی‌توان شاد بود. اما سوال من از این عزیزان این است اگر قرار باشد خودمان لحظات شادی را هر چند با وجود مشکلات عدیده برای خودمان به وجود نیاوریم آیا با فکر کردن به مشکلات و در پی آن غصه خوردن همه چی درست می‌شود؟ آیا بهتر نیست با وجود مشکلات لبخند بزنیم و شادی کنیم که لااقل روحیه‌مان از این خراب تر نشود و با فراغ بال بیشتری به جنگ با مشکلات برویم؟ پس بنابراین می‌توان شاد بود و با شادی به راهکاری برای حل مشکلات رفت.

بیشتر بخوانید:  رتبه ۱۰۹ ایران در حوزه نشاط و شادی اجتماعی/ ۳۳ درصد دانشجویان از زندگی خود ناراضی‌اند

من با داشتن مشکلات زیاد باز هم می‌خندم و شادی می‌کنم

رضا توکلی، بازیگر سینما و تلویزیون در عین حالی که نقش‌های جدی داشته است اما بسیار روحیه شاد و طنازی دارد.
وی به مدارا گفت: من بسیار فردی شوخ طبع و خنده رویی هستم و سعی کرده ام که چه در زندگی شخصی و چه کاری همیشه خودم و اطرافیانم را بخندانم.

این بازیگر افزود: من عمل قلب باز کردم و الان به خاطر شرایط کاری حدود دو الی سه سالی می‌شود که کار خاصی انجام نداده ام اما این باعث نشده تا من روحیه خودم را ببازم و شادی نکنم. من با داشتن مشکلات زیاد باز هم می‌خندم و شادی می‌کنم چرا که شادی کردن حق ما ایرانی‌ها است و باید از زندگی لذت برد و جزء این اگر باشد به خودمان و اطرافیانمان خیانت کرده ایم.

رضا توکلی، در رابطه با نظر یلدا زارعی درباره شاد بودن گفت: صحبت‌های خوبی در رابطه با شادی کردن مطرح کردند و واقعا هم همین طور است. باید از ابتدا خودمان را برای خنده و شادی با وجود مشکلات آماده کنیم که این یک اراده قوی می‌خواهد تا ما هر روز صبح به جای زل زدن به آینه و غرغر کردن اول صبح بخندیم و با فکر باز به راهکارهایی برای حل مشکلات برویم.

خبرنگار: حامد کوماهی